Про це повідомили на сайді уряду Британії. Там зазначили деталі щодо виділення цієї допомоги нашій державі.

Дивіться також Кулеба пояснив, коли Залужний почне працювати послом у Великій Британії

Виділення допомоги для України від Британії

На саміті прем'єр-міністр оголосить про виділення до 242 мільйонів фунтів стерлінгів допомоги Україні для задоволення нагальних гуманітарних, енергетичних та стабілізаційних потреб, а також для закладання фундаменту для довгострокового соціально-економічного відновлення та реконструкції,
– йдеться в повідомленні.

В уряді підкреслили, що це фінансування демонструє "незмінну міжнародну солідарність Великої Британії з Україною та їхню гнучкість у реагуванні на нагальні потреби, спричинені російською агресією".

Також Британія звернула увагу, що "критично важлива енергетична інфраструктура постраждала від інтенсивних російських ракетних ударів та бомбардувань протягом останніх кількох місяців".

Там підкреслили, що пріоритетом для прем'єр-міністра на саміті буде робота з партнерами над узгодженням способу використання заморожених російських активів для підтримки України. Зазначається, що вартість активів, що перебувають в юрисдикціях G7, становить 285 мільярдів доларів.

У пресслужбі додали, що Велика Британія стала першою країною, яка запровадила законодавство, що дозволяє зберігати санкції доти, доки Росія не заплатить за завдані нею збитки.

"Ми повинні бути рішучими та креативними в наших зусиллях на підтримку України й припинення незаконної війни Путіна в цей критичний момент. Велика Британія залишається в авангарді міжнародної реакції, як це було із самого початку. Ми повинні перейти від "стільки, скільки буде потрібно" до "чого б це не коштувало", якщо ми хочемо покласти край цій незаконній війні", – наголосив Ріші Сунак.

Також пресслужба британського уряду нагадала, що наразі Велика Британія виділила майже 12,7 мільярда фунтів стерлінгів на військову, гуманітарну та економічну підтримку України й часто була першою, хто надавав життєво необхідну летальну допомогу – від крилатих ракет Storm Shadow до танків Challenger 2.

В Нідерландах анонсували допомогу Україні: коротко

  • В середу, 12 червня, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте анонсував передачу нової допомоги Україні. Мовиться про три пускові установки та радіолокаційні системи до ЗРК Patriot.
  • "Нідерланди виділяють новий пакет у розмірі 138 мільйонів євро на важливий ремонт енергетичної інфраструктури, гуманітарну допомогу та ініціативи бізнесу з реконструкції", – написав Рютте.
  • Цього ж дня у Міністерстві оборони Нідерландів повідомили, що виділять 60 мільйонів євро на закупівлю безпілотників для України. Мовиться про морські дрони, які випускає сама Україна.