Як пишу авторитетне британське видання 1 лютого, судноплавні компанії уже попередили про те, що будуть проводитись випробування. Сталося це тоді, коли підводний човен HMS Vanguard прибув до Атлантичного океану.

Дивіться також Зеленський був роздратований через слова Залужного про глухий кут на війні, — Bloomberg

Британія випробовує ядерну ракету

Випробування, в якому буде задіяна боєголовка без ядерного заряду, відбудеться до 4 лютого приблизно за 90 кілометрів від східного узбережжя Флориди. Радіус дії охоплюватиме близько 5 900 кілометрів.

Попри те, що такі випробування плануються заздалегідь і вони не є прямою відповіддю на геополітичну діяльність, вони відбуваються на тлі загострення кризи в Червоному морі,
– йдеться у матеріалі The Telegraph.

Водночас видання The Sun констатує: ракетний запуск стане останнім випробуванням перед тим, як підводний човен знову почне працювати як частина флоту ядерного стримування Великої Британії.

Зазначимо, що востаннє Велика Британія випробовувала ядерну зброю у 2016 році. Тоді ракета Trident II D5 відхилилася від курсу в районі узбережжя Флориди.

Дивіться також Квоти на цукор, м’ясо та яйця: чи продовжить ЄС безмитну торгівлю з Україною та на яких умовах

Водночас журналісти пишуть з посиланням на власні джерела в Королівському флоті, що ядерні підводні човни Британії можуть переносити більше вибухових потужностей, ніж було використано за всю Другу світову війну.