Юристи пояснили, чи можуть вручити повістку заброньованим від мобілізації, що робити в таких випадках.

Зверніть увагу Бронювання працівників: хто має таке право з 18 травня

Чи можуть вручити повістку заброньованому від мобілізації

Юрист практики військового права Михайло Лобунько переконаний, що вручення повісток тим, хто вже має бронь, стається через погану координацію дій, яка здебільшого пов'язана з проблемами актуалізації даних.

Але все одно після отримання повістки тими, у кого є відстрочка від мобілізації у вигляді бронювання, треба з'явитися до ТЦК та СП і надати докази броні. При цьому ТЦК та СП можуть попросити пройти ВЛК та оновити ваші дані – це повністю законно,
– наголосив Лобунько.

Оновити дані в ТЦК потрібно. Однак, мобілізувати людину, яка має бронювання, без її доброї волі й особистого бажання не можуть, зазначили експерти.

До речі, зараз тим, хто отримує бронь вперше або повторно, треба пройти військово-лікарську комісію.

Але тут треба звернути увагу на те, що після проходження ВЛК військкомати можуть право вручити такій людині повістку. Навіть якщо підприємство критичної інфраструктури, де працює людина, надіслало лист з проханням дати йому бронювання,
– розповіла адвокатка Катерина Аніщенко.

Додала, що, на жаль, судова практика зараз говорить про те, що навіть коли готується бронювання, наказ на мобілізацію цієї людини все одно буде законним і зворотної дії не має.

Дивіться також Чи матиме відстрочку особа з дипломом спеціаліста, яка навчається у магістратурі

Уряд продовжив бронювання для критично важливих для економіки підприємств

  • Напередодні, 4 червня, Кабінет Міністрів ухвалив рішення, що бронювання військовозобов'язаних, терміни дії відстрочок яких не закінчилися станом на 7 травня 2024 року, продовжено ще на 3 місяці.
  • Це рішення Уряду стосується всіх відстрочок, наданих відповідно до Постанови №76.
  • Продовження бронювання військовозобов'язані отримають автоматично. Нових наказів щодо відповідних відстрочок Міністерство економіки не видаватиме.