Уряд прийматиме обсяги бронювання військовозобов'язаних та порядок бронювання. Зокрема, критерії, перелік посад і професій, мовиться у матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також В ОК "Схід" відреагували на повідомлення про "посилення" ТЦК військовими з інших областей

Кого бронюватимуть, згідно з новим законом

Закон про мобілізацію передбачає, що питання бронювання працівників для компаній та роботодавців врегулюють. Зокрема, з 18 травня право на бронювання мають працівники:

  • органів державної влади, місцевого самоврядування чи інших державних органів з категорією посади "А", "Б" та "В";
  • органів державної влади чи інших державних органів, Національної поліції, Національного антикорупційного бюро, прокуратури, Державного бюро розслідувань, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, Служби судової охорони;
  • на штатних посадах патронатних служб державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
  • підприємств, які визнані критично важливими.

Окрім того, нардепи зможуть забронювати двох своїх помічників.

Компанії бронюватимуть працівників у районному ТЦК, у сфері якого компанія, орган чи підприємство розміщені.

Тепер бронюватимуть менше деяких держслужбовців

Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін заявив, що з 18 травня державних службовців категорії "Б" та "В" бронюватимуть на 50%. Проте категорії "А" – вищого корпусу держслужбовців – зміни в бронюванні не торкнуться.

Держслужбовці, без яких державна, судова влада не зможуть функціонувати, будуть заброньовані,
– повідомив Дмитро Лазуткін.

За його словами, тепер доволі велика кількість людей підлягає мобілізації на загальних засадах, якщо ці люди є військовозобов'язаними.

Ба більше, навіть ті держслужбовці, які мають право на бронювання, однаково мають уточнити свої дані в ТЦК та СП.

Дивіться також Підлягають броні: кого уряд дозволив бронювати без обмежень

Коротко про зміни в мобілізації з 18 травня

  • З 18 травня всі військовозобов'язані з 18 до 60 років мають оновити військово-облікові дані. Це можна зробити в ТЦК та СП, ЦНАПі чи в електронному кабінеті або через застосунок Резерв+, де з 18 червня буде доступний QR-код, який можуть просканувати представники уповноважених органів для перевірки даних.
  • Також усі військовозобов'язані мають носити із собою військово-облікові документи (військові квитки, тимчасові посвідчення, посвідчення про військовий облік), які треба пред'являти на вимогу поліції та ТЦК.
  • Відстрочку від мобілізації мають заброньовані, тимчасово непридатні за станом здоров'я. Також чоловіки, які утримують трьох чи більше дітей віком до 18 років, які самостійно виховують неповнолітню дитину чи дітей, якщо другий з батьків помер, позбавлений прав, відбуває покарання чи безвісти зниклий. Детальніше читайте за посиланням.