Опади, що фіксували в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях, прозвали "брудним дощем", оскільки він має рудувате забарвлення. Наявність такого кольору зумовлена пилом з Сахари, який знову прийшов в Україну.

Дивіться також Чи буде навесні ще сніг і морози, а влітку – сильна спека +30: інтерв'ю з метеорологинею Балабух

Пояснення від ДСНС

У ДСНС наголосили, що боятися "кольорових дощів" українцям не варто. Надзвичайники зазначили, що до України дістався пил із Сахари, який спостерігався напередодні у Греції. Наразі "брудні" опади фіксують над південними та центральними районами України та поширюється на північ.

Тривалі опади вимивають пил з атмосфери, внаслідок чого метеостанції фіксують кольоровий (жовтих відтінків) дощ, який не несе ніякої загрози,
– вказали в ДСНС.

Водночас там додали, що протягом кількох днів – а саме 25 – 26 квітня, пил все ще залишатиметься в атмосфері над Україною. Однак вже починаючи з 27 квітня повітряні потоки зміняться, внаслідок чого повітря після дощів очиститься.

Пил з Сахари

  • Пил із Сахари 23 квітня спостерігався у Греції. в Афінах суттєво зменшилася видимість, колір неба став помаранчевим, а у повітрі зросла концентрація твердих забруднювачів. Це був один із найсерйозніших епізодів концентрації пилу та піску в Сахарі з 21 – 22 березня 2018 року
  • Водночас вже 24 квітня пил з Сахари досягнув деяких регіонів України. Укргідрометцентр опублікував супутникові знімки, на яких видно концентрацію пилу над південними та центральними районами. Він рухався на Північ.
  • Через те, що на території України переважає циклон, краплі води перехоплюють частинки пилу, що і призводить до "брудного дощу". Також в деяких районах це явище може надавати хмарам жовтуватий відтінок.