13 березня до центру Бучі відкрили "зелений коридор". 17 евакуаційних автобусів вивезли людей до Білогородки, а далі – у столицю.

До теми На Київщині окупанти гатили по адмінбудівлях, 7 із них знищені

Для евакуації до Бучі прийшли і люди з Ірпеня, які були змушені йти пішки 10 кілометрів.

"Там продуктів нема, зв’язку нема, електрики нема. Вони пускають, дають коридори щодня. Ми дійшли пішки до Житомирської траси, і там вже нас підібрали хлопці. 10 кілометрів пройшли", – розповіла мешканка Ірпеня.


Окупанти знущаються з мешканців Бучі / "Суспільне"

Частина мешканців Ірпеня також евакуюються із Бучі. Кажуть, що там заборонено вмикати телефони. "Вони їх позабирали і знищили, щоб не було зв’язку. Дозволяли нам щось на вогні приготувати і так весь час. Заберіть звідти решту людей. Там багато. У нас на території 17 – 18 людей. Двох ми встигли поховати, але почався обстріл", – каже пані Ірина.

Окрім того, мирному населенню російські військові наказали носити білі пов'язки. Окупанти встановили власний режим у Бучі – після 16:00 заборонено виходити на вулицю та вмикати мобільні телефони.

Росіяни прийшли і наказали одягнути білі пов'язки, а в тих, буде без неї, будуть стріляти. Маємо носити розпізнавальний знак, що ми мирні жителі… У дворі вже немає комунікацій, кип'ятили воду на вогні. Сказали руки в кишені не класти, не ходити після 16:00. Інакше – будуть стріляти,
– розповідає ще одна мешканка Інна.

За її словами, добре, що приєднався Червоний Хрест, бо в місті трупи валялися просто на вулиці.

Будинок однієї мешканки обстріляли. Він розташований на околиці міста. Інна каже: було видно як перші колони приїжджали до Бучі і розвертали танки, щоб почати обстріл.

Дивіться моторошний фоторепортаж з Бучі / Фото "Суспільне"


Додамо, що Росія продовжує атакувати Україну: вночі на міста летять ракети та падають бомби. Ніч на 14 березня була складною, під Києвом досі працює українська артилерія. Деталі – читайте за посиланням.

До теми – Окупанти вщент розграбували магазин "Наша Ряба"