Він наголосив, що слід зробити весну такою, аби дійсно відчувалося – Україна рухається до перемоги. За словами президента, це стосується підготовки наших Сил оборони, постачання зброї та стратегічної ініціативи у війні.

Читайте також Зеленський зустрінеться з Байденом у Польщі, – ЗМІ

Будь-які намагання Росії перехопити ініціативу маємо зламати. І впевнений, що ми це зробимо,
– наголосив Зеленський.

Окупанти вже втрачають стільки своїх людей і сил, що по всій Росії скоро буде складно знайти,наприклад, морпіха. Президент нагадав, що звільнення нашої землі – це мета, над реалізацією якої щодня йде робота.

Економічні кроки

Також Зеленський провів економічну нараду щодо підготовки до весни. Розглядали багато питань, які стосуються економічного відновлення України та створення нових можливостей. Президент розповів, що гострою темою є аграрний сектор. Зокрема, розмінування землі. На рівні Кабміну утворили міжвідомчу робочу групу, яка забезпечить активізацію цієї діяльності.

Крім того, уряд готує нові кроки, аби бізнес отримав спрощення у десятках напрямків. Мовиться про скасування різних бюрократичних дозволів та ліцензій.

Також готують кроки для створення нових робочих місць. Зеленський зазначив, що це шлях для повернення наших людей в Україну.

Переговори щодо членства в ЄС

Зеленський розповів про розмову щодо євроінтеграції. Україна робить все, щоб підготувати старт переговорів щодо членства в ЄС. Про це говорили під час візиту прем'єр-міністра Швеції. Зеленський нагадав, що саме Швеція зараз головує в ЄС.

У нас є необхідне лідерство і воля, аби вже цього року мати переговори про членство,
– наголосив Зеленський.

З премʼєром також говорили про подальшу оборонну допомогу – про зброю. Президент зазначив, що наші захисники очікують на шведські "Арчери", оскільки це одна з найсильніших артилерійських систем.

Крім того, сьогодні у Зеленського була розмова з президентом Азербайджану. Український лідер подякував йому за щире бажання миру, за гуманітарну підтримку й мудрий погляд на захист міжнародного права.

Зеленський подякував воїнам

Президент традиційно подякував нашим воїнам, які своєю стійкістю та хоробрістю на передовій дозволяють готувати наступні оборонні кроки.

  • 54-та окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи, 10-та окрема штурмова бригада "Едельвейс" – за ефективну оборону Донеччини.
  • 25-та окрема повітряно-десантна Січеславська бригада, 81-ша окрема аеромобільна бригада і 95-та десанто-штурмова бригада – за оборону Луганщини.

Дивіться звернення Зеленського: відео