Про своє захоплення він розповів під час розмови з віцепрем'єр-міністром, міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим на саміті UNITED24.

Дивіться також Не тільки бере участь: Буданов розповів, як може спостерігати за перебігом бойових операцій

Збирає моделі знищених кораблів ворожого флоту

Михайло Федоров та Кирило Буданов розповіли про свої хобі. В очільника Головного управління розвідки Міноборони України воно виявилося напрочуд цікавим, оскільки напряму стосується Чорноморського флоту Росії.

Якщо кажемо про морські дрони, в мене модельки кораблів стоять. Новий з'являється – новий (модель корабля – ред.). Сподіваюся, колись повну полицю заставлю. Це буде означати, що Чорноморський флот закінчився,
– розповів він.

Водночас Михайло Федоров розповів, що після того, як бачить приємну статистику знищеної техніки росіян, полюбляє ходити до театру.

Знищено третину потенціалу флоту ворога

Начальник ГУР МО України Кирило Буданов під час форуму United24 також описав результати використання ударних безекіпажних морських платформ та розповів про перспективи їхнього розвитку.

Він стверджує, що безекіпажні морські дрони знищили третину бойового потенціалу чорноморського флоту Росії.

За його словами, роботизовані морські платформи нині вдосконалюються. Зокрема на них встановлюють системи ураження невеликих надводних та повітряних цілей, а також для завдавання ударів по узбережжях.

СБУ оснастила морські дрони Sea Baby

  • Малюк розповів, що успішно адаптовані реактивні системи залпового вогню "Град". Їх вже використовує СБУ. Цікаво, що перший пуск був ще 20 грудня 2023 року.
  • Він використовується для ураження наземних площинних цілей в прибережній зоні, а також для безпосереднього вогневого контакту в морі.
  • Посадовець додав, що це доволі ефективно, та зауважив, що опорні пункти ворога на Кінбурнській косі вже уражали. За словами генерал-лейтенанта, "Град" – не єдине ноу-хау, яке СБУ використовує на цьому морському дроні.
  • Він додав, що ворожі ракетоносії переховуються безпосередньо в Новоросійській бухті. Їх туди загнали СБУ разом з іншими Силами оборони.
  • Генерал-лейтенант зауважив, що наші воїни навіть там дістали ворожі кораблі. Зокрема, уразили ВДК "Оленегорський горняк" влітку минулого року. Малюк наголосив, що кораблі агресора не можуть бути в безпеці.