Як зазначають ЗМІ, з 1 квітня 2023 року на території Росії розпочнеться друга хвиля набору контрактників до армії. Слід сказати, що для цього навіть міноборони ворожої держави розіслало в регіони документи, у яких йдеться про кількість людей, яких потрібно призвати на службу.

Дивіться також Зворотний відлік економічного краху розпочався: чому Росія не зможе платити навіть бюджетникам

У Кремлі все заперечують

Найімовірніше, "стахановські завдання" з набору людей у російську армію виконуватимуть військові комісаріати та губернатори регіонів. Скажімо, у Челябінській та Свердловській областях їм потрібно відправити на загибель близько 10 тисяч осіб, а у Пермському краї – 9 тисяч.

Ба більше, жителі Воронезької області скаржилися на те, що від середини лютого їм активніше почали вручати повістки. Влада регіону намагалася це пояснити тим, що потрібно "винятково актуалізувати даних військового обліку".

Окрім того, речник президента Росії Дмітрій Пєсков, взагалі, поспішив запевнити, що керівництво держави не планує ніяких додаткових мобілізаційних заходів.

У Кремлі немає таких обговорень,
– сказав головний рупор меседжів Путіна.

Хай би там що не говорили в Москві, однак реальність така, що Збройні Сили кожного дня дають прочуханки окупантам. Тому й не дивно, що "другій армії світу" потрібно більше живої сили.

Путін хоче підняти призовний вік

  • Згадаємо до цієї теми, що президент ворожої держави Владімір Путіну підтримав пропозицію міноборони Росії щодо збільшення призовного віку до 30 років. Водночас в ISW констатували, що така ініціатива має на меті залучити до війни проти України якомога більше людей.
  • Разом з тим зауважимо, що, ймовірно, у перший місяць "часткової мобілізації" в Росії, що триває уже від 21 вересня 2022 року, військкомати набрали у лави армії близько 300 тисяч людей.
  • Хоча слід сказати, що дуже орієнтовні дані та базуються вони на тому, про що говорили "високопоставлені чиновники" у Кремлі. Підтверджень їхніх слів у документальному вигляді досі немає.