Стартап Aleph Alpha, що працює у галузі штучного інтелекту, успішно залучив понад 500 мільйонів доларів від консорціуму німецьких індустріальних лідерів та фінансових інвесторів. Міністр економіки Німеччини, Роберт Хабек, назвав цю інвестицію стратегічним національним пріоритетом.

Читайте також: Розвиток штучного інтелекту: як реагує Україна та чи готові ми до глобальної конкуренції

Зазначається, що компанія Aleph Alpha веде розробку європейського аналога великих мовних моделей (LLM), подібних до ChatGPT та Bard.

Думка про власний суверенітет у секторі ШІ є надзвичайно важливою. Якщо в Європі буде найкраще регулювання, але не буде європейських компаній, ми мало що виграємо,
– сказав Хабек.

На сьогодні, Schwarz Group та венчурний відділ Robert Bosch GmbH об'єдналися з сімома новими інвесторами у фінансуванні, в якому також взяли участь SAP SE та американський розробник програмного забезпечення Hewlett Packard Enterprise.

Компанії зазначили, що в рамках своїх інвестицій вони зобов'язались до спільного розвитку бізнесу з Aleph Alpha, проте не надали конкретні подробиці.

Що відомо про Aleph Alpha

Компанія Aleph Alpha була заснована в місті Гейдельберг, Німеччина. Її засновник Йонас Андруліс, колишній інженер SAP та Apple. На додачу до розробки технології LLM, компанія пропонує додаткові послуги для європейських підприємств, такі як забезпечення безпеки та конфіденційності даних.