Співпраця двох технологічних гігантів з 2018 року передбачала, що лише обрані реселлери можуть продавати товари бренду Beats на італійській версії онлайн-платформи Amazon. Втім, державні регуляторні органи наполягають, що така домовленість суперечить чинному законодавству Європейського Союзу.

Зверніть увагу Резервне копіювання та відновлення: як бізнесу вберегтися від втрати даних

Звинувачення Apple і Amazon

У контролюючій службі заявили, що обидві компанії повинні скасувати обмеження і надати всім іншим торговим посередникам доступ до продажу товарів бренду на онлайн-майданчику.

На думку регулятора, дії Amazon та Apple негативно повпливали на конкуренцію всередині країни та систему ціноутворення на національному ринку. За це з компаній хочуть стягнути 200 мільйонів євро штрафу:

  • 68,7 мільйона з Amazon;
  • понад 131 мільйон євро з Apple.

Реакція компаній

Apple заявила, що поважає рішення італійського регулятора, однак вважає, що "не зробила нічого поганого".

Ми прагнемо, щоб наші клієнти купували якісні продукти, і тісно співпрацюємо з нашими партнерами, щоб гарантувати продаж винятково оригінальної продукції Beats,
– відреагували на звинувачення в Apple.

Amazon, своєю чергою, назвала свою частку штрафу (68,7 мільйона євро) непропорційною і необґрунтованою. Компанія планує оскаржувати рішення італійської Служби контролю конкуренції.

У повідомленні компанії мовиться, що така модель співпраці з Apple допомогла більш ніж вдвічі розширити асортимент товарів, доступних італійським покупцям. Крім того, це дозволило здійснювати вигідніші угоди та забезпечити швидку доставку.