Портал DOU у червні цього року опитав понад 15 тисяч IT-спеціалістів з України щодо того, скільки і як часто вони донатять на українську армію. З'ясувалось, що 82% респондентів переказують гроші на ЗСУ регулярно, а середній донат складає 270 доларів на місяць.

Читайте також Що таке GEO Pay та чому ним варто користуватися вже зараз

Підтримка ЗСУ залежить від рівня доходів

Готовність фінансово допомагати Збройним Силам України та волонтерам серед IT-сектору значною мірою залежить від рівня доходів та добробуту спеціалістів. Так, медіанна зарплата тих, хто регулярно пересилає гроші, становить 2 850 доларів проти 1 300 доларів у тих, хто не донатить.

Найактивніше жертвують кошти на українську армію та у волонтерські організації фахівці рівнів Architect, Tech Lead і CEO/CTO/Director – понад 90% спеціалістів цих рангів регулярно роблять внески. Тим часом найрідше переказують кошти на ЗСУ молоді фахівці – джуни (72%) й інтерни (48% опитаних).

Водночас середньомісячний донат становить 270 доларів, що складає 10% від середньої зарплати у всіх групах – за спеціалізацією, місцем проживання, статтю, віком тощо. При цьому, чверть респондентів (25%) заявила, що донатить щомісяця понад 600 доларів зі своєї зарплати.

Дещо більше грошей жертвують задля перемоги України спеціалісти рівня Architect і Tech Lead – 15% середньомісячної зарплати, або 1 010 та 700 доларів відповідно. У відсотковому співвідношенні загалом це виглядає так:

  • 30% опитаних донатять до 5% від своєї зарплати щомісяця;
  • 29% респондентів – 20% від заробленого на місяць і більше;
  • половину своєї зарплати і більше жертвують близько 5% опитаних.

Разом з тим, з усіх 15 000 респондентів, 73 (близько 0,49%) заявили, що віддають на потреби ЗСУ та волонтерам понад 90% усієї своєї зарплати.