Йдеться про Philip Morris International та Japan Tobacco International. Обидві компанії займають провідні позиції на російському ринку.

Варте уваги Відновлення Криму після деокупації: вже 15 великих бізнесів долучилися до меморандуму

НАЗК внесло дві компанії до списку спонсорів війни

Зокрема, у НАЗК наголошують, що Philip Morris International – це один із найбільших платників податків у Росії, який веде свій бізнес з допомогою афілійованих фірм. Компанії належать такі тютюнові бренди: Marlboro, Parliament, Bond, Chesterfield, L&M, Next, HEETS.

Загалом інвестиції Philip Morris International у бізнес в Росії уже перетнув позначку у 2 мільярди доларів. Ба більше, за 2022 рік компанія суттєво збільшила свій виторг – до 140,3 мільярда рублів. Тоді як чистий прибуток склав 48,2 мільярда рублів. Сума податку на прибуток до бюджету Росії становила понад 136 мільйонів доларів.

Досить схожа ситуація з Japan Tobacco International у Росії. За останні 20 років ця компанія інвестувала у свій бізнес на цьому ринку понад 4,6 мільярда доларів. За минулий рік завдяки роботі на агресора компанія отримала приблизно 2 мільярди доларів або майже 11% консолідованого доходу за 2022 рік.

Компанії на російському ринку належать такі бренди: Winston, LD, Mevius, Camel, Sobranie і російські марки "Донской табак", Kiss, Play, "Петр I", "Тройка" тощо.