Китай нарощує експорт в Росію

Після 24 лютого 2022 року Китай наростив поставки верстатів з ЧПУ у Росію в десять разів. Це обладнання дає змогу швидко виробляти складні компоненти з металу й інших твердих матеріалів, що сприяє оборонному виробництву ворога.

Читайте також Друзі Путіна у 2023 році стали багатшими на 50 мільярдів доларів: хто заробив найбільше

За інформацією з російських митних декларацій, у липні китайські поставки верстатів були здійснені на суму 68 мільйонів доларів. Для порівняння у лютому 2022 року було здійснено аналогійних поставок всього на 6,5 мільйона доларів.

Пекін і надалі продовжує стверджувати, що не постачає летальну зброю Росії і не підтримує військову агресію. Натомість виявилося, що поставки верстатів у липні становили 57% усього російського імпорту.

Китай і Росія поділяють одні й ті самі політичні інтереси, які полягають у тому, щоб кинути виклик і протистояти США. Річ у тім, що Росія відрізана від імпорту європейської техніки, у неї немає іншого вибору, окрім як покладатися на Китай,
– сказав доцент Сінгапурської школи міжнародних досліджень імені С. Раджаратнама Майкл Раска.

США вже вводив санкції на компанії, які постачали Росії верстати з ЧПУ. Проте прийняти схожі рішення щодо Китаю країна не поспішає, адже побоюється, що так знизить ефективність таких заходів у разі кризи з Пекіном.

Ця динаміка надмірного використання дуже хвилює адміністрацію. Вони знають, що ці санкції та експортний контроль ніколи не будуть ідеальними. І тому вони дійсно зосереджені на тому, щоб переконатися, що Росія може отримати товари низької якості,
– пояснив Емілі Кілкріз.