У пресрелізі ФДМУ переможець аукціону не згадується, проте на сайті Prozorro.Продажі вказано, що новим власником активів заводу стане ТОВ "Вітагро Енерджі", яке належить Сергію Лабазюку – депутату Верховної Ради трьох останніх скликань та засновнику агрохолдингу VitAgro. Днем раніше Фонд держмайна вже пустив з молотка Кобиловолоцький завод, що також розташовується на Тернопільщині.

Читайте також Гривневий платіжний шлюз GEO Pay почав співпрацю із Gate․io

Результати аукціону

Переможна ставка за активи Марилівського спиртзаводу склала 150 мільйонів гривень – це майже втричі більше, ніж стартова ціна лота у 54,3 мільйона гривень. Загалом за активи підприємства боролися 4 учасники.

Новий власник отримає підприємство з основним технологічним обладнанням, до якого під'єднані усі необхідні комунікації. У вартість загалом входять виробничі приміщення та устаткування, зерновий склад та 12 одиниць транспорту.

Додамо, що Марилівський спиртовий завод був заснований ще 1921 року, а востаннє його модернізація відбулась у 2018 році. Раніше підприємство призупинило свою профільну діяльність, а саме виробництво спиртів етилового ректифікованого та денатурованого.

До слова, переможець повинен сплатити кінцеву суму протягом 20 робочих днів з моменту формування протоколу торгів. Якщо оплата не надійде, право купівлі лота перейде до ТОВ "Форчунер Ріелті", яке запропонувало за активи заводу на 1 тисячу гривень менше.

Зауважимо, що це друга спроба Фонду держмайна продати Марилівський спиртзавод. У листопаді 2020 року найбільший молдавський виробник етилового спирту ZERNOFF запропонував за підприємство 120 мільйонів гривень, проте потім відмовився купувати його начебто через значну розбіжність фактичної кількості майна із заявленою в електронному лоті.