Ашбахер наголосив, що засновник SpaceX "починає встановлювати власні правила" у космосі через відсутність скоординованих дій з боку європейських країн. На думку голови ESA, лідери ЄС мають бути зацікавлені у тому, щоб забезпечити всім компаніям однакові можливості на космічному ринку.

Зверніть увагу Київстар посилив партнерство з Microsoft: ще більше можливостей для клієнтів

Монополія Маска у космосі

Ашбахер запевнив, що якщо країни ЄС погодяться допомагати SpaceX у розширенні супутникової системи Starlink, то це спричинить повну монополію Ілона Маска на космічному ринку.

У нас одна людина володіє половиною активних супутників у світі. Це просто не вкладається у голову. Де-факто він (Ілон Маск – ред. 24 канал) встановлює власні правила,
– підкреслив Ашбахер.

Голова Європейського космічного агентства наголосив, що масштаби Starlink настільки великі, що дрібнішим компаніям у цій галузі конкурувати майже неможливо.

Нагадаємо, що наразі не існує жодного міжнародного органу, який би узгоджував запуск супутників у космос або повністю контролював космічну галузь. Орбіти поступово переповнюються, що збільшує ризик зіткнень та кількість космічного сміття.