Очільник найбільшого у світі виробника електромобілів Ілон Маск критично оцінив плани конкурента його компанії щодо залучення десятків мільярдів доларів шляхом виходу на біржу. Зокрема він натякнув на постійні затримки поставок електричних автомобілів Rivian, які були представлені майже три роки тому.

До теми Ілон Маск, Джефф Безос та Samsung проти Nvidia: існує загроза глобального конфлікту

Що відомо про конкурента Tesla

Компанія Rivian була створена у 2009 році, а у 2018 році представила свої перші електромобілі – пікап Rivian R1T і позашляховик Rivian R1S. Запуск їх виробництва планувався ще у 2020 році, проте після початку пандемії COVID-19 терміни змістили на 2021 рік.


Пікап Rivan R1T / Фото Rivan

Цього року компанії також не вдалось вчасно розпочати запланований на червень серійний випуск власних автомобілів: дата початку виробництва пікапа спочатку змістилася на липень, а потім знову була відкладена до вересня. Щодо початку випуску позашляховика повідомляються ще більш пізні терміни.

Попри затримки із запуском цих моделей, у компанії заявляють про плани випуску більш компактних електромобілів для ринків Європи та Китаю.

Що стало об'єктом насмішок з боку Ілона Маска

Ілона Маска здивувало бажання компанії вийти на біржу до того, як вони почали серійнои випускати автомобілі.

Не хочу здатися нерозумним, проте, можливо вартує зобов'язати їх поставити принаймні один автомобіль на мільярд доларів капіталізації ДО виходу на біржу?
– прокоментував Ілон Маск плани Rivian щодо IPO.

Згодом Ілон Маск навіть порівняв ситуацію із бульбашкою доткомів.

Бульбашка доткомів

Фінансово-економічна бульбашка, яка існувала у період з 1995 по 2001 рік. Утворилася в результаті різкого зростання вартості акцій інтернет-компаній, створення значної кількості нових інтернет-компаній та переорієнтування існуючих компаній на інтернет-бізнес. Попри очікування, нові бізнес-моделі виявилися неефективними. А захмарні кошти, витрачені на рекламу і величезні кредити, стали причиною хвилі банкрутств, після того у березні 2000 року відбулось обвальне падіння біржового індексу високотехнологічних компаній NASDAQ Composite майже на 500%.

Я вважав, що у 1999 році ми досягли піку безумства, проте 2021 рік на 1000% божевільніший,
– написав Ілон Маск

У Rivian наразі не відреагували на висміювання їх планів з боку Ілона Маска як керівника Tesla – їх головного конкурента на американському ринку електромобілів.

Водночас за даними Bloomberg Rivian планує провести IPO до Дня подяки, який у США святкують 25 листопада. Кінцеві терміни виходу Rivian на біржу будуть залежати від погодження заявки у Комісії з цінних паперів та бірж США.