Євросоюз вже арештував та заморозив багато активів росіян. Втім, передати їх Україні як компенсацію за завдану війною шкоду поки що не знає як.

До речі Європейський інвестиційний банк виділить Україні 840 мільйонів на відновлення: куди підуть гроші

Законного механізму поки що не існує

Наразі сума заморожених активів росіян становить 200 мільярдів євро. Але як їх законно конфіскувати на користь України, ЄС поки що не знає. Наразі робоча група досі працює над механізмом, який дозволить це зробити.

Втім, поки що єдиний висновок, до якого вдалося дійти: не існує правового механізму, який дозволяє конфісковувати активи лише на тій підставі, що вони потрапили під санкції.

Цікаво, що велика частина заморожених вкладів росіян перебуває в європейському депозитарії Euroclear і продовжує приносити прибуток. Лише у першому кварталі 2023 року сума "набігла" до 750 мільйонів. ЄС хоче спрямувати ці гроші на допомогу Україні, це питання лідери Євросоюзу обговорять найближчим часом у Брюсселі.

Деякі лідери країн ЄС дуже бояться, що у випадку вилучення російських активів росіяни можуть ускладнити роботу фінустанов, які досі працюють у Росії. Раніше Кремль вже розігрував цю карту та заявляв, що буде розцінювати конфіскацію грошей як крадіжку.