Як зазначають представники Київстару, це один із підходів, який може допомогти забезпечувати зв'язок для українців попри перебої з електропостачанням.

Читайте також Резервне копіювання та відновлення: як вберегтися від втрати даних

Чому під час відключень електроенергії можуть виникати проблеми зі зв'язком?

Масштабне руйнування об'єктів енергетичної інфраструктури України внаслідок російської агресії напряму впливає на роботу мобільних операторів. Це пов'язано із тим, що базові станції підключені до енергомережі, тобто вони не можуть працювати в разі тривалого відключення електроенергії.

У Київстарі розповіли, що під час зникнення живлення їхнє обладнання ще кілька годин працює від акумуляторів. Далі, де це можливо, мобільний оператор продовжує підтримувати роботу окремих критичних елементів мережі за допомогою генераторів. Таким чином компанія максимально пролонгує надання послуг мобільного зв'язку своїм клієнтам.

Проте забезпечити живленням усі 13,5 тисячі об'єктів по Україні неможливо, адже це залежить від багатьох факторів: наявності великої кількості генераторів і можливостей їхнього обслуговування та охорони, закупівель палива і логістики, особливостей розміщення обладнання і санітарних обмежень, залученості персоналу тощо.

Київстар пропонує покращити зв'язок спільними зусиллями

Як розповів B2B-директор Київстару Костянтин Вечір, щодня компанія отримує звернення від абонентів та бізнес-компаній, які потребують стабільного зв'язку для спілкування з рідними, друзями, а також для роботи.

Ми розуміємо, наскільки важливо залишатися на зв'язку бізнесу. Особливо зараз, в умовах повномасштабної війни, щоб компанії працювали й підтримували економіку України. Тому ми закликаємо всіх єднатися і діяти разом заради нашої спільної перемоги,
– зазначає Вечір.

Так, під час відключення електроенергії, Київстар пропонує місцевим бізнесам та громадянам заживлювати телеком-обладнання від їхніх генераторів. Співпраця відбуватиметься на комерційних умовах. У компанії наголошують, що такі підключення вже діють в різних населених пунктах України.

Київстар закликав бізнеси єднатися, щоб забезпечити Україну зв’язком: дивіться відео

Як бізнесу та фізособам долучитися до ініціативи

Долучитись до проєкту "Бізнес єднається заради перемоги" та допомогти у створенні альтернативних точок живлення там, де це за визначенням оператора критично необхідно, можуть місцеві бізнеси та громадяни, які мають генератор потужністю від 6 кВт. Щоб подати заявку, слід заповнити на сайті форму зворотного зв'язку або ж надіслати електронний лист на RAZOM@kyivstar.net.

Після отримання заявки фахівці Київстар зателефонують, щоб надати відповідь із технічними деталями та умовами використання генератора.