Підвищення рівня емоційного інтелекту може стати справжнім трампліном для зростання, повідомляє 24 Канал. Він охоплює усі 360 градусів діяльності, у якій би сфері людина не намагалася досягнути успіху.

Не пропустіть Гіг-економіка: що це таке та чому вона швидко захопила світ бізнесу

Разом зі Škoda розповідаємо про те, що таке емоційний інтелект та чому підприємцям так важливо невпинно над ним працювати.

Що таке емоційний інтелект

Емоційний інтелект – це вміння розуміти власні емоції та ефективно ними керувати. Також йдеться про навичку розпізнавати почуття інших людей та правильно на них реагувати.

По суті, емоційний інтелект дозволяє легко орієнтуватися у соціальній взаємодії, ефективно комунікувати з іншими людьми та скеровувати емоції у конструктивний напрям і використовувати їх не для конфлікту, а для вдосконалення.

Чому емоційний інтелект важливий для підприємців

 • Побудова зв'язків

Клієнти, партнери, працівники – у житті кожного підприємця є дуже багато соціальних контактів. Розвинений емоційний інтелект дозволяє отримувати максимум від кожної комунікації, що позитивно вплине на стан справ.

Підприємці повинні легко знайомитися / Фото Pixabay

Емоційний інтелект також сприяє розвитку довіри у ділових стосунках, а це ключовий момент для будь-якого бізнесу.

 • Ефективне лідерство

Підприємці з високим рівнем емоційного інтелекту дуже ефективно керують командами. Вони можуть натхненно долати виклики, мотивувати своїх працівників та створювати позитивне робоче середовище, яке є фундаментом побудови успішної компанії.

Лідери вміють працювати з емоціями / Фото Pixabay

Команда завжди охоче йде за лідером, який не бачить перешкод та стає хорошим прикладом до кожного у компанії. Без розвиненого емоційного інтелекту стати такою особистістю просто неможливо.

 • Швидка адаптація

Сучасний бізнес-ландшафт дуже динамічний, тож звичним є радше життя під час змін, аніж сталий потік справ. Емоційний інтелект дозволяє балансувати у невизначеності та не стресувати від постійної зміни обставин.

Адаптивність – ключ до успіху / Фото Pixabay

Для того, щоб бути ефективним підприємцем, потрібно завжди "тримати голову холодною". Емоційний інтелект допомагає не просто керувати стресом, а й розгледіти можливості там, де всі інші бачать лише проблеми.

 • Козир під час переговорів

Переговори – це завжди непросто. Треба не лише добре підготуватися, а й швидко вловлювати приховані сигнали співрозмовників та правильно їх інтерпретувати.

Переговори – ключова частина бізнесу / Фото Unsplash

Бізнесмени з розвиненим емоційним інтелектом вміють читати невербальні сигнали та емоції, неначе книжку, що робить їх просто неймовірними переговірниками. Така навичка – це суперсила у сучасному світі бізнесу, оволодіти якою необхідно кожному підприємцю.

Як розвивати емоційний інтелект

Почати потрібно із самосвідомості. Слід навчитися розуміти власні емоції та те, як вони впливають на думки та дії. Також допоможе активне слухання. Варто аналізувати не лише слова співрозмовника, а й намагатися зрозуміти його переживання.

Також важливо навчитися ставити себе на місце інших людей та розвивати емпатію. Вивчення чужого досвіду без осуду допоможе зробити великі кроки у цьому напрямку. Тут стане у пригоді й розширення кола спілкування, завдяки чому можна почути багато цікавих думок.

Окрім того, важливо не забувати про читання та навчання – цей процес у разі безперервності може дати просто шалений результат. Варто не зупинятися на досягнутому та бути відкритими до нових знань і вражень.

Хороший автомобіль – це завжди особливі емоції

Власний автомобіль – це спосіб покращити ефективність. Зокрема, наявність машини допомагає встигати всюди, що вкрай позитивно впливає на бізнес.

Також важливо, щоб автомобіль був не просто комфортним, але й не завдавав зайвих клопотів. Безумовно, у кожному класі є свій лідер. Серед легкових автомобілів С-класу – це Škoda Octavia, кожне покоління якого стає "Автомобілем року" в Україні.

І підстав для цього є багато. Перш за все можна згадати про те, що Octavia ще з першого свого покоління зберігає характеристики, які виділяють українці:

 • величезний багажник у версії ліфтбек (а існує ще універсал з назвою Combi);
 • неймовірна надійність та витривалість;
 • гарне оснащення при доступній вартості;
 • а ще Octavia зберігає високу ціну при перепродажу у будь-якому віці.


Škoda Octavia – комфорт та можливості / Фото Škoda

Остання генерація Škoda Octavia включає до свого арсеналу усі визнані раніше переваги. Тож ця автівка – прекрасний вибір як для власних потреб, так і для бізнесу. Але це ще далеко не все! У сучасних автівках Octavia доступні опції, які до цього були лише в автомобілях вищих класів. Серед них:

 • вибір режимів руху;
 • бездротове підключення телефона;
 • різноколірна підсвітка в салоні;
 • матричні LED-фари з автоматичним дальнім світлом;
 • тризонна система кондиціювання з сенсором вологості;
 • скло з термозахистом й підігрівом;
 • динамічні покажчики поворотів та багато іншого.

Усі ці зручності абсолютно реально додати під час вибору комплектації Škoda Octavia за допомогою конфігуратора, а це означає, що не доведеться переплачувати за зайві "пакетні" опції.