Річ у тім, що 3 червня урядом Німеччини було таємно створено холдингову компанію з такою ж назвою – Security Energy for Europe Holding GmbH. Про це пише видання Welt, підкреслюючи, що створення холдингу дозволить провести націоналізацію у стислі терміни.

Читайте також Що таке GEO Pay та чому ним варто користуватися вже зараз

Націоналізація колишньої Gazprom Germania

Зазначається, що підготовка до ймовірної націоналізації колишньої німецької "дочки" російського "Газпрому" йде швидше, ніж очікувалось. SEFE наразі перебуває під опікою Федерального мережевого агентства.

Новий холдинг у своїй угоді про партнерство, текст якої отримало видання Welt, зазначає, що його метою є "забезпечення надійності поставок в енергетичному секторі". Керуючими директорами вказані два юристи німецької CMS Hasche Sigle.

До слова, у Міністерстві економіки ФРН підтвердили, що їм відомо про заснування холдингової компанії.

Ми знаємо про існування такої компанії (Security Energy for Europe Holding GmbH – ред. 24 канал). Це було підготовлено у травні 2022 року, винятково, як запобіжний захід для будь-яких заходів із реструктуризації,
– заявили у німецькому федеральному відомстві.

Нагадаємо, що 31 березня російський "Газпром" заявив, що припинив участь у своїй німецькій дочірній компанії й усіх її активах. У квітні цього року уряд Німеччини перейняв керування над колишньою "дочкою" російського "Газпрому" й тоді шукав на неї покупця.

Перед тим в офісах тоді ще Gazprom Germania проводилися обшуки. Це відбувалось у межах розслідування ролі "Газпрому" у завищенні цін на енергоносії в Європі та зловживанні російською компанією монопольним становищем.