Йдеться про американські компанії PepsiCo та Mars, які досі працюють у Росії. Цікаво, що раніше вони заявляли про скорочення своїх бізнесів, припинення рекламної діяльності та виробництва своєї продукції на російському ринку.

Актуально 30 молодих українців, які вразили світ: хто потрапив у список Forbes

PepsiCo та Mars стали спонсорами війни в Україні

Найголовніше, що корпорації PepsiCo та Mars продовжують сплачувати податки до бюджету агресора. Ця пряма підтримка економіки Росії. Обидві компанії мають власні заводи та фабрики у Росії.

Ба більше, вони зафіксували зростання фінансових показників у перший рік повномасштабного вторгнення Росії в Україні. У НАЗК наводять такі цифри:

  • Доходи компанії PepsiCo склав 2,59 мільярда доларів. Тоді як чистий прибуток виріс на 333% – до 525 мільйонів доларів, якщо порівнювати з роком до цього. Податок від PepsiCo перетнув позначку у 115 мільйонів доларів;
  • Виторг Mars за 2022 рік оцінили у 2,45 мільярда доларів. "Чистими" компанія заробила 377 мільйонів доларів. Цей показник зріс на 59%. До бюджету Росії корпорація сплатила податок у розмірі 93 мільйонів доларів.

Навряд чи ці компанії планують покидати російський ринок. Річ у тому, що на офіційних сайтах PepsiCo та Mars можна знайти сотні актуальних вакансій.