За кілька днів до Нового року підприємці почали масово реєструвати касові апарати. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на своїй телеграм-сторінці.

Читайте також Папери геть: навіщо бізнесу електронний документообіг

Підприємці масово реєструють РРО

За даними Гетманцева, лише 28 грудня 2021 року податкова зареєструвала 7 718 нових реєстраторів розрахункових операцій. При цьому динаміка подання заявок представниками сфери торгівлі з кожним днем зростає.

Нагадаємо, що наприкінці 2020 року парламент відклав до 1 січня 2022 року обов'язкове застосування касових апаратів для ФОПів, якщо їхній річний дохід не перевищував встановлений для першої групи граничний обсяг доходу.

У грудні Верховна Рада відмовилась розглядати чергове відтермінування обов'язкових РРО. Проте згодом ФОПам, які здійснюють роздрібну торгівлю у селах, все ж дозволили не використовувати реєстратори розрахункових операцій за певних умов.

Повний текст допису Данила Гетманцева

Підприємці сфери торгівлі масово реєструють РРО (реєстратори розрахункових операцій), у зв'язку з обов'язковим їх застосуванням з 1 січня 2022 року. Тільки за вчора, 28.12 податкова зареєструвала 7 718 РРО. Динаміка з кожним днем зростає.