Як рівноважну, автори законопроєкту розглядають варіант підвищення низки податків, більш жорстку відповідальність бізнесу за ухилення від оподаткування та реформу Податкової служби.

Читайте також Резервне копіювання та відновлення: як вберегтися від втрати даних

Умови проведення податкової реформи "10-10-10"

Ключовою умовою проведення реформи ініціатори "10-10-10" вбачають у повній ліквідація усіх пільг та диференційованих ставок, підвищення низки податків.

Серед компенсаторів, які розглядають в ОП, – запровадження прогресивної ставки на ренту на видобуток корисних копалин (руда, газ, нафта, вугілля), вищі акцизи на пальне та алкоголь, а також податки на забруднення, зокрема металургійний пил.

  • Додаткове оподаткування експорту сировини

Також ініціатори реформи не виключають запровадження додаткового оподаткування експорту сировини (наприклад, руди, зерна чи деревини), на що припадає 73% всього українського експорту.

  • Відповідальність за порушення податкового законодавства для бізнесу

Зросте і відповідальність за порушення податкового законодавства для бізнесу, зазначає співрозмовник в ОП на правах анонімності. Відтак Податкова служба отримає доступ до інформації про банківські рахунки для запобігання ухиленню від сплати податків.

  • Податок на додану вартість (ПДВ)

Натомість підприємцям гарантуватимуть вчасне відшкодування ПДВ та відсутність проблем із податковою.

Податок на додану вартість буде розподілятися на дві частини: одна буде йти до спецфонду, з якого буде відшкодовуватися ПДВ, а інша до бюджету,
– розповідає нардеп Марʼян Заблоцький, який бере участь у розробці проєкту.