Аерофлот відправив літак на ремонт в Іран

Представник Аерофлоту заявив, що іранський авіаперевізник Mahan Air має необхідну матеріальну базу, сертифікати та величезний досвід, щоб відремонтувати літак A330-300. Та додав, що провайдер виконує технічне обслуговування з високим рівнем якості.

Читайте також Представник Porsche запропонував Путіну допомогу у відновленні російського автопрому

Тож лайнер із реєстраційним номером RA-73700 перелетів до Тегерана 5 квітня. Співробітники Mahan Air збираються провести обслуговування стійок шасі літака та інші роботи.

Іран багато років перебуває під санкціями. Серед яких заборона продавати літаки та запчастини до них іранським авіакомпаніям, до яких з 2019 року входить Mahan Air. Варто зауважити, що зношування літаків, незадовільне техобслуговування та відсутність запчастин стали причиною кількох великих авіакатастроф, що сталися в Ірані.

Що цьому передувало

  • Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну ЄС закрив небо для російських літаків, заборонив постачання запчастин для них, техобслуговування, підтримку та страхування, а також зобов'язав лізингові компанії домогтися повернення лайнерів, які знаходяться в оренді у російських перевізників.
  • Влада Ірану та Росії в липні 2022 року підписала угоду, яка передбачає постачання деталей та обладнання для російських літаків, а також ремонт та технічне обслуговування бортів.