Естонію часто беруть як приклад сприятливого середовища для стартапів та компаній, які зосереджені на інноваціях. 24 Канал за підтримки Škoda розповідає про кроки, на які обов'язково потрібно звернути увагу усім, хто хоче повторити цей шлях до успіху.

Читайте також Завжди йдуть у ногу з часом: 5 головних ознак успішного та професійного лідера

Електронне урядування та цифрова інфраструктура

Естонія є одним з найкращих прикладів вдалої цифровізації країни. Взаємодія громадян з державою через прості та зрозумілі електронні системи сприяє зростанню рівня довіри та прозорості.

Цифровізація відкриває шлях інноваціям / Фото Pexels

Стартапи – це завжди про велику роботу з юридичною та правовою базою. Онлайн-сервіси допомагають не витрачати зайвого часу та зусиль на оформлення та отримання документів, що особливо цінно в час динамічного розвитку компаній.

Сприятливе нормативне середовище

Уряд Естонії зрозумів: для того, щоб стати комфортним середовищем для стартапів, потрібно полегшити життя компаній на всіх рівнях. Мало створити якісні умови – вони повинні перетворитися на ключову перевагу.

Спрощення нормативних процесів приваблює стартапи / Фото Pexels

У підсумку зосередилися на трьох нормативних аспектах:

  • максимально проста реєстрація бізнесу;
  • зрозуміле та спрощене оподаткування;
  • прозорі інвестиційні процеси.

Успіхи на цих ділянках дозволили Естонії не просто залучити інвестиції та компанії, а й стати одним з лідерів зі сприяння стартапам у Європі.

Розвиток талантів

Успіх компанії залежить не так від ідеї, як від команди, яка буде втілювати її в життя. З огляду на це Естонія вирішила акцентувати розвиток освіти на STEM (наука, технології, інженерія та математика), аби місцевий ринок був готовий запропонувати технічних працівників високого рівня.

Таланти – основа успіху стартапів / Фото Pexels

У результаті Естонія вже через короткий час перетворилася на geek-hub, куди за пошуком працівників почали приходити навіть технологічні гіганти. Інвесторам залишається вдало обрати продукт – його реалізація руками місцевих талантів точно не перетвориться у складний челендж.

Сприятлива екосистема

Естонія робить багато кроків до того, щоб екосистема стартапів та інновацій постійно масштабувалася. Інкубатори та акселератори для нових ідей? Готово. Залучити міжнародних інвесторів та венчурний капітал? Зроблено. Створити візову програму, аби іноземці будували бізнес в Естонії, не турбуючись про документи? Вже працює.

Середовище вирішує усе / Фото Pexels

Потужна спільнота, інноваційні центри та технопарки на кшталт Tallinn Science Park Tehnopol та сприяння на всіх рівнях дозволяють Естонії бути одним з найкращих місць для розвитку стартапів. Wise, Bolt і Pipedrive, які пройшли шлях від ідеї до світових компаній – найкраще підтвердження успіху рішень країни.

Рухатись до інновацій в авто нового покоління

Розвиток власної справи автоматично пов'язаний із постійним рухом. Навіть при досить високому рівні автоматизації багатьох процесів, чимало питань потрібно вирішувати напряму. До того ж досить часто просто необхідно діяти швидко. Саме тому краще мати "помічника", який не підведе ні у звичайному житті, ні на шляху до локації, де проходитимуть важливі переговори.

Усе це є синонімами Škoda Kodiaq. Це великий, потужний, сучасний та просторий семимісний кросовер. Потрібно їхати компанією від 5 до 7 осіб – без проблем. Жоден з них не буде скаржитись на втому під час поїздки. Адже Kodiaq – найбільший позашляховик в "родині" Škoda і, звичайно, найзручніший для тривалих подорожей.

Про постійний комфорт водія та пасажирів "дбає" багате оснащення авто. Зокрема, йдеться про наступні елементи:

  • безключовий доступ;
  • підігрів сидінь;
  • задній парктронік;
  • двозонний клімат-контроль та багато іншого.

Система підключення до смартфона покаже ситуацію в автомобілі, навіть якщо власник перебуває в іншому місті. А в найбільш розкішній версії L&K кросовер має шкіряний салон, преміальну аудіосистему Canton з 10 динаміками та навігаційну систему Amundsen.

Škoda Kodiaq – авто, створене для комфорту водія та пасажирів / Фото Škoda

Власник Škoda Kodiaq завжди може відчувати себе впевнено, адже в моторній гамі на вибір – бензинові чи дизельні двигуни потужністю 150 – 200 кінських сил з автоматичною коробкою передач. А повний привід гарантує безпроблемне пересування на будь-яких дорогах та поза ними.

Очевидно, що Škoda Kodiaq не просто так зберігає за собою статус флагманом бренду у сім'ї кросоверів – це вдале поєднання найкращих технологій, які доступні у європейському автопромі.