Напевно, усі люди з віком відчувають, ніби час пришвидшується, тоді як обов'язків стає все більше: робота, сім'я, друзі та інші аспекти життя. На щастя, кожен може навчитися ефективно керувати цим ресурсом. Особливо це актуально у професійному плані. 24 Канал спільно зі Škoda підготував підбірку порад, які допоможуть ефективно планувати власний робочий день.

Зверніть увагу Естонія – потужний хаб для стартапів: чого у них варто повчитися

Аналіз поточного графіка

Якісно змінити своє життя без ґрунтовного аналізу дуже складно. Саме тому найперше, що потрібно зробити – це звернути увагу на свій поточний розклад та зрозуміти, куди витрачається час. Завдяки цьому вдасться помітити прогалини та помилки, усвідомити, що варто або можна змінити, які аспекти потребують менше або більше часового ресурсу. Таким чином вдасться реально виділити пріоритети та поставити конкретні цілі, завдання, плани.

Інструменти для планування графіка

У сучасному світі існує справді дуже багато інструментів для планування власного графіка. Це означає, що кожен однозначно зможе підібрати для себе саме той варіант, який найбільше буде підходити цілям та завданням, що мають бути виконані протягом робочого дня. Якщо людина віддає перевагу "класиці", то ідеальним вибором для неї стане записник.

Ті, кому більше подобаються цифрові інструменти, також мають широкий спектр можливостей для планування: від календарів у телефонах до спеціальних застосунків та програм. Але вкрай важливо знайти саме той засіб, який буде максимально зручним у використанні та зрозумілим. Головне – цей інструмент має допомогти підтримувати продуктивність та ефективність під час роботи.

Формування "часового запасу"

Це правило найкраще підійде для двох ситуацій. По-перше, життя досить часто може "підносити сюрпризи". Тому краще мати певний часовий проміжок, аби зрозуміти, що діється або навіть владнати питання, яке неочікувано виникло. Усе залежить від конкретної ситуації.

По-друге, розв'язання важливих завдань потребує багато часу та зусиль. Тож такі справи краще планувати на той період дня, коли людина найбільш продуктивна. До того ж варто мати додатковий часовий ресурс на випадок, якщо щось піде не за планом. Таким чином вдасться виконати роботу та уникнути хаосу.

Ліміти для переговорів та робочих дзвінків

Завжди важливо поважати час як власний, так і чужий. Проте кожна людина може сприймати це по-різному. Наприклад, для когось витратити 10 хвилин на обговорення якихось новин – це нічого, тоді як хтось інший просто не має цього ресурсу. Цей аспект, зокрема, може залежати від рівня завантаженості у день зустрічі.

Саме тому, аби уникнути незручних ситуацій, краще на початку розмови встановити часові ліміти. Тобто потрібно чітко визначити для себе, що ця зустріч займе 30 хвилин, протягом яких потрібно обговорити перелік певних питань. Нагадаємо, що канадська компанія навіть запровадила спеціальний калькулятор, аби рахувати тривалість зустрічей у Zoom й обходитися без непотрібних дзвінків.

Власний автомобіль допоможе зберегти час

Сучасний світ дуже швидкий, а більшість змін відбувається вкрай стрімко. У такому темпі життя розбиратися із цілим переліком завдань та проблем доводиться буквально щогодини. Впоратися з усім цим набагато легше з допомогою автомобіля, що поєднує зручність та комфорт. Для прикладу, можна звернути увагу на кросовер Škoda Kamiq.

Компактність авто допоможе зберегти час, адже з ним зникає проблема із пошуком місця для паркування. Це реально зробити практично будь-де, адже кліренс у 18 сантиметрів дозволяє виїхати на бордюр чи без страху стати поруч із високим тротуаром. Разом з тим розмір автомобіля зберігає для водія можливість з легкістю маневрувати у будь-яких умовах.

Škoda Kamiq допоможе ефективніше керувати власним часом / Фото Škoda

Škoda Kamiq також є вдалим поєднанням компактності та рівня комфорту, що вражає. Просторий салон та висота у метр на задньому сидінні – це переваги, які просто гарантують насолоду навіть під час тривалих поїздок. Багажник у 400 літрів дозволить забути про обмеження щодо кількості речей, які туди можна помістити.

Власників Škoda Kamiq неабияк потішить і мотор автомобіля, у якого є аж три опції з "механікою" та "автоматом". Двигун 1,5 TSI може розігнати авто до 213 кілометрів на годину, що є рідкістю для цього класу. Цікаво, що навіть такі потужності не будуть вимагати шалених витрат. На малих обертах працює лише один циліндр, який споживає 2 – 3 літри замість звичних для інших автомобілів 6 літрів.

Škoda Kamiq – це ідеальний вибір для людей, які поважають свій час і прагнуть встигнути всюди. З цим автомобілем планувати свій день буде набагато легше, адже він швидко та з комфортом допоможе дістатися, куди потрібно.