24 Канал поспілкувався з бухгалтером та експертом з ведення ФОПів, аби дізнатись, як перевірити, чи платіж зі сплати податків зараховано та, що робити, якщо він не пройшов.

Читайте також Кому продовжили податкові пільги і як визначити, чи ви є серед них

Як розповів бухгалтер та податковий консультант Михайло Смокович, більшість проблем підприємців з податковою виникають саме тому, що ФОПи не контролюють зарахування сплати податків та ЄСВ.

Михайло Смокович

Бухгалтер та експерт з ведення ФОПів

Коли ФОПи не контролюють зарахування податкових платежів, одразу виникають проблеми. На практиці я стикався з багатьма факторами, внаслідок яких платіж не зараховувався потрібному адресату. Аби згодом не мати неприємних наслідків та не розбиратися в причинах негараздів, перевірка зарахування платежів повинна стати обов'язковою частиною "податкової" частини життя підприємця.

Чому недостатньо просто заплатити податок? Проблема – у механічних помилках, які часто допускають люди. Наприклад:

  • неправильно вказаний ІПН;
  • помилка касира у даних платежу;
  • неправильні реквізити (поширена помилка – старі реквізити);
  • платіж пішов в іншу податкову службу;
  • сплата податків за іншого підприємця, внаслідок чого податкова зарахувала платіж самому платнику.

Перевіряти зарахування податкових платежів потрібно в Електронному кабінеті платника. Подивитися наявність переплати чи заборгованості можна і в "Дії", проте там обмежений функціонал та відсутня детальна інформація щодо платежів та повна історія руху грошей по рахунках в податковій.

Алгоритм перевірки історії платежів:

  1. Заходимо в Електронний кабінет;
  2. Зліва обираємо розділ "Стан розрахунків з бюджетом";
  3. Перевіряємо поля з кодом платежу 18050400 (Єдиний податок) та 71040000 (ЄСВ).

Клікнувши на поле з вказаним кодом платежу, можна отримати детальну інформацію про нарахування податків та суму операції. Код зарахування сплати Єдиного податку – 101.

Експерт також наголосив – зарахування платежів та оновлення інформації у системі не відбувається в один момент, тому перевірку платежів варто робити через кілька днів.

На повне оновлення інформації в системи є 3 робочі дні. Тому варто користуватися таким алгоритмом: заплатили податки – зачекали кілька днів – перевірили зарахування грошей та податковий борг. Якщо через вказаний час платіж не зарахований, тоді потрібно діяти,
– радить Смокович.

Перший крок – перевірити реквізити та всі дані платежу. Якщо з ними все гаразд, тоді потрібно подзвонити у податкову та отримати консультацію щодо подальших кроків. Як правило, йдеться про написання заяви на зарахування коштів, перерахування коштів з одного рахунку на інший тощо.

"Чого точно не потрібно робити – це ігнорувати проблему чи відкладати її рішення "до нових віників". Усі алгоритми відпрацьовані, у податковій службі готові підказати рішення та допомогти підприємцям. Бездіяльність призведе лише до виникнення нових проблем, розв'язати які буде складніше з кожною ітерацією. Відповідальність за контроль над податковим рахунком лежить на ФОПах, тому не варто створювати собі проблеми на рівному місці", – підсумував Смокович.