У бізнесі немає місця для поспішних рішень, повідомляє 24 Канал. Ціна помилки надто висока, тож кожен крок потребує детального аналізу.

Читайте також Люди самі все скажуть: як перемогти конкурентів через інсайти

Разом зі Škoda розповідаємо про популярні методології, які можуть стати у пригоді підприємцям та менеджерам.

SWOT-аналіз

Одна з найпопулярніших методологій сучасного бізнесу, і не дарма. Цей інструмент стратегічного планування допомагає охопити рішення на 360 градусів та визначити внутрішні сильні та слабкі сторони, а також зовнішні можливості та загрози.

SWOT допомагає оцінити ключові фактори / Фото aboutmarketing.info

SWOT-аналіз дозволяє не лише побачити можливості, а й передбачити можливі ризики. Важливо врахувати, що труднощі також приховують можливості, тож в ефективності методології сумніватися не варто.

Дерево рішень

Так називають візуальне зображення процесів прийняття рішень, які відображають різні можливі результати та ймовірність їх настання. Вони допомагають прорахувати багато сценаріїв розвитку подій та обрати потенційно найкоротший шлях до мети.

Погляд у майбутнє / Фото venngage

Побудова такого дерева потребує багато часу та енергії, тому цей метод не такий популярний. Але кожен підприємець знає: витрачений на планування час завжди компенсується приємними сюрпризами.

Принцип Парето

Усі чули про легендарний принцип про те, що "20% зусиль дають 80%". Однак не всі навчилися ним користуватися.

Принцип, який працює всюди / Фото Startup Savant

Приймаючи рішення завжди варто зважувати баланс пари "зусилля/результат". Ця проста істина працює безвідмовно, і безліч підприємців вже у цьому переконалися.

MCDA

Техніка для прийняття комплексних рішень, в основу якої закладений аналіз усіх варіантів розвитку подій за кількома критеріями. Це дозволяє не просто оцінювати кожну складову бізнесу, а й приймати найвигідніші рішення, які розраховані на довгострокову перспективу.


Легке порівняння кількох споріднених варіантів / Скриншот з відео

Збільшення кількості критеріїв та їхнього обсягу допомагають поглянути на ситуацію з нової перспективи та розтягнути горизонт планування. Послідовність тактичних кроків та втілення довгострокових цілей часто є ключовими секретами успіху.

Правильне рішення при виборі автомобіля

Загалом усі вищезгадані поради зосереджені на одному – покращенню рівня життя як професійного, так й особистого. У контексті бізнесу також мовиться про підвищення ефективності, спрощення багатьох процесів, делегування обов'язків та розвитку. Досягати цього в рази простіше, маючи власний автомобіль, який буде комфортним й не завдаватиме зайвих клопотів.

Безумовно, у кожному класі є свій лідер. Серед легкових автомобілів С-класу – це Škoda Octavia, кожне покоління якого стає "Автомобілем року" в Україні. Й для цього є чимало обґрунтованих підстав. Ще зі свого першого покоління 30 років тому в Octavia з'явились характеристики, які неймовірно сподобались українцям, тому виробник вирішив їх зберегти в усіх моделях, включаючи теперішню. Зокрема, мова йде про:

 • величезний багажник у версії ліфтбек (а існує ще й універсал з назвою Combi),
 • надійність та витривалість,
 • гарне оснащення при доступній вартості,
 • а ще – Octavia зберігає високу ціну при перепродажу у будь-якому віці.

Škoda Octavia – лідер серед легкових автомобілів С-класу / Фото Škoda

Нова генерація Škoda Octavia має усі визнані раніше переваги та є чудовим вибором як для власних потреб, так і для бізнесу. Окрім того, в сучасній Octavia доступні опції, які раніше встановлювались лише в автомобілях вищих класів. Серед них:

 • вибір режимів руху,
 • бездротове підключення телефону,
 • різноколірна підсвітка в салоні,
 • матричні LED-фари з автоматичним дальнім світлом,
 • тризонна система кондиціювання з сенсором вологості,
 • скло з термозахистом й підігрівом,
 • динамічні покажчики поворотів та багато іншого.

Ще одна важлива перевага – можливість додати усі зручності під час вибору комплектації Škoda Octavia за допомогою конфігуратора. Таким чином вдасться не переплачувати за зайві "пакетні" опції.