Російські олігархи залишаться під тиском санкцій

Як наголосив спецпредставник Євросоюзу з питань санкцій Девід О'Салліван, Євросоюз продовжить санкційний тиск на російських олігархів, адже такі заходи показують ефективність.

Читайте також Росія приховує статистику виробництва пального після ударів по НПЗ

Для чималої кількості російських олігархів у санкційних списках Євросоюзу застосовані обмеження: це арешт активів, зокрема нерухомість, будинки, яхти тощо, заморожування банківських рахунків, а також, позбавлення можливості отримувати прибуток від компаній.

Я маю на увазі, що це вже зроблено. Ми постійно оновлюємо список. Ми, звичайно, запроваджуємо санкції проти багатьох суб'єктів у Росії, які беруть участь у війні, або у військовому аспекті, або через економічну підтримку. І це безперервний процес,
– повідомив Девід О'Салліван.

Які санкції ЄС проти Росії

  • З березня 2014 року Європа запроваджує обмежувальні заходи щодо Росії у відповідь на окупацію Криму.
  • З початком повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році було запроваджено вже 13 пакетів санкцій.
  • Заходи у перше чергу покликані послабити економічну базу Росії, а саме – позбавивши її найважливіших технологій та ринків та значно обмеживши її здатність вести війну.

Які тарифи на зернові продукти з Росії

Як повідомили в Раді ЄС, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі, в Євросоюзі ввели тарифи на зернові продукти з Росії. Вони набудуть чинності з 1 липня 2024 року. Потрібно додати, що такі обмеження допоможуть запобігатимуть дестабілізації зернового ринку Європи.

Постанова підвищує імпортні тарифи на зернові, олійні та похідні продукти, а також на гранули з бурякового жому та сушений горох з Російської Федерації, а також з Республіки Білорусь, за які наразі імпортери не сплачують або сплачують низькі мита. Крім того, ці товари будуть позбавлені доступу до тарифних квот Союзу,
– сказав міністр фінансів Бельгії Вінсент Ван Петегем.

Водночас віцепрезидент Єврокомісії з питань економіки Валдіс Домбровскіс зауважив, що санкції проти цих товарів наразі не обговорюються.

Зараз ми обговорюємо можливості застосування високих тарифів до певних російських товарів,
– заявив Домбровскіс.

Посадовець додає, що на сьогодні вже існує значний ступінь торговельного розриву між Євросоюзом та Росією. Втім вони готові вивчати нові можливості.