Разом з тим уряд звільнив з цієї посади Віталія Шубіна. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат України Олексій Гончаренко.

Важливо Хто стане міністром енергетики: кандидати та проблеми в Україні

Цікаво, що раніше Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вже вносив кандидатуру Буславець на розгляд Верховної Ради. Втім в останній момент кандидатуру зняли з розгляду. Причина – у "Слузі народу" не знайшли достатньої кількості голосів.

Імовірно, депутати владної фракції не змогли домовитися, оскільки Буславець пов'язують з олігархом Рінатом Ахметовим. Вона, зокрема, лобіювала його інтереси у сфері зеленої енергетики.

Справа у тім, що нинішня виконувачка обов'язки голови міністерства раніше вже у ньому працювала. Вона очолювала директорат енергетичних ринків, де лобіювала заборону на встановлення наземних сонячних електростанцій.

Скандальну поправку про це Міненергетики запхало у законопроєкт про "зелений тариф". Згодом його у такому ж вигляді схвалила Рада, а п'ятий президент Петро Порошенко підписав.

Що ще відомо про Ольгу Буславець?Працювала у Міністерстві енергетики ще з далекого 2005 року. Там пропрацювала аж до лютого 2020 року. А вже через місяць після звільнення стала кандидаткою на пост очільниці Міністерства.

Разом з чоловіком Олександром, який володіє корпоративними правами у ТОВ "КБМ", декларують квартиру у Києві і два житлові будинки. У 2019 році на двох вони заробили майже 2 мільйони гривень.