В ефірі 24 каналу головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов припустив, що стоїть за відповідними звільненнями. За його словами, проблеми в Міністерстві оборони накопичувалися останні 2 роки.

До теми Зеленський змінив главу Служби зовнішньої розвідки: новим керівником став Литвиненко

"Ситуація в армії, Міноборони, дуже стрімко почала погіршуватися. Багато людей сподівались на якісь позитивні зміни, але навпаки – зміни йдуть лише в бік погіршення", – сказав Юрій Бутусов.

Він додав, що скандали навколо Міноборони виникали постійно. Мовиться про проблеми постачання, закупівель, державного оборонного замовлення зокрема.

"Все це призвело до великої кількості конфліктів, які призвели навіть до того, що міністр оборони Таран, вони перестали розмовляти з головнокомандувачем Збройними силами Русланом Хомчаком. Тобто такого розвалу навіть важко було передбачити", – розповів журналіст.

Ймовірна причина звільнення Кондратюка

"Звільнення Кондратюка безпосередньо пов'язане з провалом спецоперації із захоплення екссудді Миколи Чауса у Молдові", – сказав Бутусов.

Актуально До викрадення Чауса причетні українські держоргани, – генпрокурор Молдови

Генпрокурор Молдови офіційно звинуватив українські спецслужби у викраденні Чауса. Молдова вимагає допиту групи громадян, частина з яких пов'язана з українськими спецслужбами, додав журналіст.

Усі намагання зупинити цей скандал повністю виявились марними, тому що залишено забагато слідів відкритого втручання у внутрішні справи,
– зазначив головний редактор видання "Цензор.НЕТ".

На його думку, наразі Офіс Президента намагається визначити, хто має відповідати за відповідний провал.

Юрій Бутусов про ситуацію в Міноборони: дивіться відео

Звільнення у силових структурах: коротко

  • Від 21 липня на урядовому сайті оприлюднили розпорядження щодо звільнення трьох заступників міністра оборони – Олександра Миронюка, Ігоря Старобінського та Ігоря Халімона.
  • Проти останніх двох ДБР відкрило кримінальні справи і розслідує розкрадання державних грошей в особливо великих розмірах. Слідчі вже провели обшуки в Міноборони.