Секретар РНБО вважає, що таким, як Бужанський, не місце на телебаченні. Також скандальний нардеп не має бути у політиці і загалом в Україні.

Дивіться також Потрапив в скандал через російську мову: в Одесі почали слідство проти поліцейського

Данілов відреагував на скандал з Бужанським

Недобиткам так званого "російського світу", які вважають, що в українських ефірах мають право розмовляти на "русскам", не місце не лише на телебаченні, але і в політиці, і в Україні,
– заявив секретар РНБО.

Він наголосив, що вся "проросійська сволота", яка 30 років ґвалтувала і зраджувала країну, має і буде під корінь зачищена і викинута звідусіль "як токсичний московський непотріб".

Що цьому передувало

  • 1 червня депутат Максим Бужанський від партії "Слуга народу" в ефірі відмовився перейти з російської на українську мову. Він також не відповів на гасло "Слава Україні".
  • Так, ведучий розпочав розмову з нардепом привітавши його національним гаслом "Слава Україні". Бужанський відмовився відповісти "Героям Слава", натомість сказав "Да, Слава Украине".
  • Коли Бужанський почав відповідати російською, ведучий попросив його перейти на українську мову. На це нардеп відповів: "Вы можете попросить меня о чем угодно, но я буду говорить так, как мне удобно".
  • Після цього нардеп почав посилатися на Конституцію України, мовляв, там зазначено, що "державна мова – українська, а держава гарантує свободу й розвиток інших мов". До того ж Бужанський заявив, що нібито "половина украинцев русскоязычные".
  • До слова, інцидент вже прокоментував і активіст Сергій Стерненко. Активіст зіронізував, що "якщо в СН (Слуга Народу) так люблять ватного Максіма, то коли вони запросять у партію Сальдо або Царьова? Вони б гармонійно доповнили Бужанського".