Чому в України немає боргової голки, а проблема в депутатах

Ігор Палиця на "Право на владу" сказав, що країна яка живе в борг не може бути успішною, що потрібно відмовлятись від боргової голки, та не позичати гроші в борг у МВФ та інших міжнародних партнерів.

Читайте також Місія нездійсненна: чим закінчилась розмова Зеленського і голови МВФ

Я відповів: Вина на самих депутатах тому, що вони затверджують державний бюджет в якому витрати складають більше ніж надходження. Цю дірку, яку називають бюджетним дефіцитом, \потрібно фінансувати. Більше того, той самий МВФ наполягає на тому, щоб бюджетний дефіцит (дірка, боргова голка) була менше. В новинах легко знайти, що одна з претензій МВФ восени була в завеликому бюджетному дефіциті.

Чи може держава бути успішною, якщо у неї постійний бюджетний дефіцит? Так. Візьмемо для прикладу Польщу. Там постійний дефіцит останні 25 років.

Що це означає? Секрет успіху держави не в тому, чи є бюджетний дефіцит чи ні, чи позичає вона в МВФ або у інших кредиторів чи ні (хоч це і дуже важливо), а в тому, наскільки ефективно вона витрачає свої гроші (в тому числі і позичені). Якщо ефективно, то можна стати Польщею. Якщо ні, то тому дискусія має йти про ефективність використання бюджетних грошей, а не про те, що ми сидимо на борговій голці.

Джерело: Facebook