Чеська економіка потребує українських працівників. Про це заявив глава МЗС Чехії Томаш Петршічек, пише Radio Prague International.

Перед тим Чехія, Словаччина і Австрія взаємно відкривають кордони

Видача віз лише у Львові

Генеральне консульство у Львові почало приймати візові анкети та документи в п'ятницю, 22 травня. Вдалося це після повторних переговорів між українською і чеською владою. За словами Петршічека, було домовлено частково відновити візовий процес.

Про те, що з 22 травня розпочали прийом заяв на візи, підтвердили й у Генеральному консульстві Чеської республіки у Львові. Однак попередили по обмеження через карантин.

"Прийом заяв та видача віз будуть проводитися строго на підставі реєстрації на конкретну дату та час. Без попереднього запису не можна буде заходити у приміщення консульства", – йдеться в повідомленні.

Наразі прямо на території Чехії зможуть подати заяву на продовження права на проживання українські висококваліфіковані кадри в галузі охорони здоров'я, у сфері соціальних послуг, а також наукові співробітники, студенти та їхні родичі.

Посольство Чехії в Києві не працює

Варто відзначити, що чеське видання повідомляло, що Посольство Чехії в Києві відкриє консульський відділ вже у понеділок, 25 травня. Згодом з сайту Radio Prague International цю інформацію прибрали.

Сама дипустанова теж спростувала цю інформацію.

"У консульському відділі Посольства Чеської Республіки в Києві діяльність з оформлення віз / перебування все ще повністю припинена. Тому не заходьте до консульського відділу, оскільки це все ще повністю закрито для громадськості", – йдеться в повідомленні посольства.

Послаблення карантину у Чехії: коротко

  • З 24 квітня у Чехії послабили карантин: це одна з перших країн у Європі, яка дозволила пом'якшити карантин. Тоді у Чехії дозволили вільно переміщатися країною та навіть виїжджати за кордон.
  • З 11 травня у країні почали працювати ТРЦ, ресторани, кінотеатри, та навіть частково поновили міжнародне сполучення. Також першою у Європі Чехія дозволила перебувати на вулиці без маски.
  • Втім вже за тиждень після послаблень – 18 травня – у Чехії зафіксували різкий стрибок захворюваності на коронавірус. Вперше за 4 тижні кількість інфікованих перевищила 100 осіб.