Про ордер на заочний арешт двох росіян повідомляє Національне інформаційне агентство Лівану.

До слова У Бейруті вибухнув вантаж російського корабля: як він там опинився ще у 2014 році

Власник судна Ігор Гречушкін нині проживає на Кіпрі. Натомість колишній капітан Борис Прокошев раніше жив в українському місті Одесі, та потім повернувся в Росію.

Суддя передав ордер на арешт обох росіян прокурору. На підставі цих документів останній має передати в Інтерпол запити на арешт цих людей, а вже міжнародна поліція зможе арештувати їх і привезти в Ліван на суд.

Також відомо, що на Кіпр вже вирушила спеціальна делегація працівників безпеки Лівану. Вони мають намір зустрітися з Ігорем Гречушкіним – власником "Росуса".

Вибух у Бейруті: головне

  • Ввечері 4 серпня в столиці Лівану Бейруті у порті прогриміли потужні вибухи. Відомо про понад 6 тисяч постраждалих і щонайменше 190 загиблих. Потужний вибух відчули навіть за 240 кілометрів на сусідньому Кіпрі.
  • Надзвичайну ситуацію влада Лівану назвала катастрофою національного масштабу. Вибух у Бейруті залишив 300 тисяч людей бездомними, завдану шкоду оцінюють у мільярди доларів.
  • Причини вибуху досі встановлюються. Спершу повідомляли, що мовиться про займання піротехніки на складі в порту. Згодом влада і ЗМІ заявили, що вибух спричинили понад 2 тисяч 700 тонн аміачної селітри, яку конфіскували 6 років тому.
  • Селітру вилучили з корабля російського бізнесмена Гречушкіна у 2014 році. Відтак вона весь час лежала у порту. Нині саме вибух селітри є основною версією слідства.