Триватиме заборона перетину кордонів два тижні і почне діяти з початку доби 16 березня, мовиться в указі президента №87/2020.

Важливо В Україні померла перша людина від коронавірусу

Однак усі громадяни України, які зараз перебувають за кордноном, зможуть повернутися в Україну. Але, якщо прибуватимуть з тих країн, де вирує коронавірус, їх відправлятимуть на обсервацію.

З 17 березня на два тижні також закриють авіасполучення. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, що буде з тими громадянами, які не встигнуть провернутися рейсовими літаками.

Після вівторка, я запевняю, ніхто не залишиться наодинці з проблемою. Українські посольства і консульства залишаться на зв'язку. В разі потреби будемо збирати людей і вивозити спецлітаками,
– розповів Кулеба.

Кого впускатимуть в україну попри обмеження

Мінінфраструктури зазначило, що обмеження не стосуватимуться міжнародних вантажних перевезень: їх не припинятимуть.

Крім того, в Україну продовжать впускати цілу низку категорій громадян:

 • Іноземців, які мають дозвіл на тимчасове або постійне проживання в Україні;
 • Представників міжнародних організацій;
 • Дипломатів, акредитованих в Україні;
 • Тих, хто матимуть спеціальні дозволи від МЗС, отримані за особливих обставин;
 • Громадян України;
 • Дітей або інших членів сімей громадян України.

Однак усіх тих, хто приїжджатиме, безвинятково перевірятимуть на в'їзді. Якщо у них будуть симптоми хвороби, їх направлятимуть на обстеження та тести.

Дивіться відео засідання РНБО, на якому ухвалили рішення закрити кордони

У яких країнах закрили кордони через коронавірус

Першою у світі закрили усю Італію, де найгірша ситуація із поширенням вірусу в Європі. Діє там і серйозна внутрішня заборона. Сьогодні пересуватися у межах Італії можна лише з поважної причини – через стан здоров’я або у зв'язку з сімейними обставинами.

З 13 березня США закрили свої кордони для європейців. Потрапити до Америки з Європи можуть тільки люди з Великої Британії.

Перекрили кордони і в Чехії: з 16 березня до країни не зможуть в'їхати іноземці, а виїхати – громадяни Чехії.

У Румунії людей під час в'їзду до країни з зони ризику направлятимуть представникам Міністерства охорони здоров'я країни для перевірки в карантині протягом 7 днів.

У Польщі, Австрії, Словенії та ще ряді країн не допускають людей з Італії. В Словаччину пускають лише громадян цієї країни.

Дивіться кореспондентів 24 каналу:

Головне про карантин в Україні

 • Станом на 14 березня в Україні підтвердили 3 випадки зараження коронавірусом. Хвора 71-річна жінка з Радомишля померла. Серед хворих – чоловіки з Чернівців.
 • У Чернівцях діє суворий карантин: навчання скасували, закрили найбільший в області ринок, а також обмежили відвідування спорткомплексів.
 • У Радомишлі через ситуацію запровадили надзвичайний стан.
 • З 12 березня до 4 квітня в Україні діє загальнонаціональний карантин зі скасуванням навчання у школах, вишах і садочках, змагань із вболівальниками, концертів тощо.
 • Раніше Україна закрила деякі КПП на межі із окупованим Донбасом.


Куди не рекомендує їхати МЗС / Інфографіка 24 каналу

Дивіться відео 24 каналу про закриття кордонів для іноземців: