У цій справі вже є декілька затриманих – це керівники фірм, а от власники у справі не фігурують. Навіть більше, сподіваються відновити контроль на компаніями.

Читайте також: НАБУ завершило розслідувати "газову справу депутатів Дубневичів"

З середини літа 30-ти тисячне місто живе без гарячої води. Така ж ситуація і в містечку Новий-Розділ, що за декілька десятків кілометів. В антикорупційному бюро фірми "Енергія-Новояворівськ" і "Енергія Новий розділ", які фактично володіють місцевими теплоелектростанціями, підозрюють в розкраданні 300 мільйонів кубометрів газу.

Офіційно фігурантів справи четверо. Це керівництво підприємств-постачальників газу і "куратор" – помічник нардепів братів Ярослава і Богдана Дубневичів. Вони кінцеві власники заарештованих компаній, однак самі у цій справі поки не фігурують.

Брати Ярослав та Богдан Дубневичі
Брати Ярослав та Богдан Дубневичі

А їх представники намагаються оскаржити конфіскацію арешт підприємств, щоб заробляти на мешканцях львівської області. А тим часом, врешті з'явився шанс, що у будинках новороздільчан та і новояворівців таки з'явиться тепло та гаряча вода.

Агенство з управління і розшуку активами обрало київську фірму "Гарант Енерго М" для того, аби керувала теплоелектростанціями. Незалежний регулятор надав компанії ліцензію. Це має розв'язати руки тимчасовим керівникам теплоелектростанцій.

Читайте також: Журналісти дізналися, хто з чиновників позичив найбільше грошей (інфографіка)

Є ще дві справи НАБУ, що мають стосунок до Дубневичів. Фірми нардепів роками постачали "Укрзалізниці" запчастини за завищеною ціною. Лише за одним договором про продаж деталей, який уклали в обхід тендеру, держава переплатила 25 мільйонів гривень. Щоправда, безпосередньо Дубневичі у цій справі теж не фігурують. У зловживаннях звинувачують чиновників залізниці.

І ось вже третя справа НАБУ стосується саме братів. В НАБУ ще поки тільки почали розслідувати їх ймовірне незаконне збагачення. Отримали дозвіл від суду на перевірку документації ряду їх підприємств. Нардепи на дві сім'ї задекларували більше 30 мільйонів доларів. Також Дубневичі мають 500 земельних ділянок, 68 квартир і 20 будинків.