Про це повідомляє "Слово і Діло" з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Читайте також: Як діяла викрита схема розкрадання газу одіозними Дубневичами

Так, 10 вересня прокурори САП визнали докази, зібрані детективами НАБУ під час досудового розслідування, достатніми для завершення цього розслідування.

Стороні захисту надано право ознайомитися з матеріалами у кримінальному провадженні за підозрою посадових осіб ТОВ "Енергія-Новий Розділ" та ТОВ НВП "Енергія-Новояворівськ" у заволодінні газом НАК "Нафтогаз України" в особливо великих розмірах,
– зазначили в САП.

Там також розповіли, що в ході досудового розслідування встановлено, що екс-директор ТОВ "Енергія" Ігор Кучма, керівник ТОВ "Енергія-Новий Розділ" Ігор Артимко, його заступник Ігор Ільків, фінансовий директор Олег Павлішин та екс-директор ТОВ НВП "Енергія-Новояворівськ" Олександр Олексюк протягом 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом в особливо великих розмірах.

За версією сторони обвинувачення, Новояворовська і Новороздольська ТЕЦ (належить ТОВ "Енергія-Новий Розділ" та ТОВ НВП "Енергія-Новояворівськ", власниками яких є нардепи Богдан та Ярослав Дубневичі) купивши у "Нафтогаз-України" за пільговою ціною природний газ під виглядом використання його нібито для виробництва теплової енергії для населення, присвоїли його шляхом використання для промислових потреб, зокрема виробництва електричної енергії з подальшим її продажем ДП "Енергоринок".

Протягом 2013-2015 років зазначені особи заволоділи природним газом "Нафтогаз України" в обсязі 308,34 мільйона кубометрів, що завдало матеріальної шкоди НАК на суму понад 1,4 мільярда гривень.

10 вересня 5 підозрюваним вручили остаточні повідомлення про підозру. Крім того, САП повідомили, що триває досудове розслідування причетності інших осіб до вчинення зазначених злочинів.