Таку думку сайту "24" висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Читайте також: Не громадянин: чому Порошенко відібрав громадянство у Саакашвілі?

Як говорить експерт, Саакашвілі мав би особисто подавати документи на отримання громадянства України. Але, зауважує Леонов, дивує, що Саакашвілі, який має юридичну освіту, робить такі заяви.

Заявою про підроблений підпис Саакашвілі тільки погіршив ситуацію. Тому що тоді виникає питання: чи був тоді сам факт надання Саакашвілі громадянства, якщо документ підроблений? Якщо зважити на характер Саакашвілі, то він людина, яка дуже емоційно реагує на різні речі і таким чином часто робить серйозні стратегічні помилки. І цим багато хто користується,
– зазначає політолог.

За словами Олександра Леонова, ситуація з призупиненням громадянства Міхеїла Саакашвілі продемонструвала певні тенденції. Зокрема, вважає експерт, незважаючи на те, що Саакашвілі прожив в Україні достатньо часу, він так і не розібрався в наших політичних хитросплетіннях і розкладах.

Саакашвілі став фейсбучним, а не публічним і загальноукраїнським політиком. Це підтверджує те, що на його захист особливо ніхто не вийшов навіть серед тих, хто декларує членство в його партії. Так само, як ніхто із західних політиків і високопосадовців нічого не сказав із цього приводу. До Саакашвілі критичне ставлення на Заході і є великі претензії, в тому числі, щодо його не завжди демократичних методів управління,
– зауважив Леонов.

Водночас, на думку Олександра Леонова, зараз ми спостерігатимемо цікавий момент: боротьбу за спадок Саакашвілі – його партію "Рух нових сил", хоча її рейтинг невеликий – 2%, але для багатьох українських політиків це досить важливо.

Нагадаємо, 27 липня в Адміністрації Президента підтвердили, що Саакашвілі позбавили українського громадянства через те, що він наче надав недостовірну інформацію під час оформлення заяви на його отримання. Міхеїл Саакашвілі заявив, що підпис на документі, через який його позбавили українського громадянства, підробили.

Читайте також: Міхеїл спробував власні "ліки" на смак, – колишній консультант Саакашвілі