Про те, що насправді відбувається в Луганську розповів у прямому ефірі 24 Каналу військовий експерт Олег Жданов.

Читайте також: Ситуція в Луганську – відголосок розборок у Москві

Жданов зазначив, що ці події – це війна веж Кремля, війна спецслужб Міністерства оборони Росії і ФСБ. Вони змагаються за те, хто буде реалізовувати державні кошти Російської Федерації, які видаляють на утримання "ЛНР". Тому ми й можемо спостерігати таке серйозне протистояння.

На думку експерта, Путін в цій ситуації виступить арбітром: чию сторону прийме очільник Росії, та силова структура і переможе. За історичним досвідом всі диктатори Росії, починаючи від Івана Грозного, робили ставку на армію.

Я думаю, що військові дотиснуть ФСБ і, швидше за все, Ігор Плотницький залишиться в якості голови самопроголошеної "республіки". Але це тільки через те, аби не міняти політичний розклад навколо ЛДНР. При цьому реальна влада і фінансові потоки можуть перейти під контроль Міністерства оборони Росії,
– вважає Жданов.

Для України такі заворушення мають як позитивні наслідки, так і негативні. Серед невтішних новин те, що з Генеральним штабом Міністерства оборони РФ боротися набагато тяжче, адже вони набагато агресивніші і проводять більш войовничу політику. А також той факт, що може збільшитись кількість обстрілів по українських позиціях.

З позитивних моментів те, що якщо все-таки Путіну доведеться втрутитись в протистояння двох силових структур, то, швидше за все, він віддасть перевагу Сергію Шойгу і Збройним силам. Тоді це буде черговий випадок, коли ФСБ образять і воно перейде в ще більшу опозицію до чинної влади.

Нагадаємо, 21 листопада колишній очільник так званої "МВС" псевдореспубліки Ігор Корнет влаштував у Луганську "військовий переворот". Крім того, у місто в’їхала колона військової техніки, зокрема її фото опублікувала спостережна місія ОБСЄ. Одне з російських видань з посиланням на оточення "сірого кардинала" Кремля Владислава Суркова заявило, що Кремль став на бік Корнета у цьому конфлікті, натомість Плотницького не будуть відсторонювати від влади.