І за політичним значенням (з точки зору наших національних інтересів), а також за масштабом і за рівнем представництва (46 країн та міжнародних організацій, всі країни "Великої сімки", всі країни ЄС і НАТО) це найважливіший міжнародний захід, який проходив в Україні за всі 30 років незалежності нашої країни. Це великий успіх української дипломатії й президента Зеленського.

Цікаво Зустріч з Путіним: Меркель зробила все, що могла

Треба розуміти, що це довгостроковий проєкт

Журналісти часто ставлять питання: в чому сенс цієї платформи? Головний сенс – у довготривалій дипломатичній боротьбі проти російської окупації Криму, і за підтвердження його українського статусу. Будемо реалістами. Зараз у нас не має політичних (та інших) інструментів, які б дозволили нам швидко і без великих ризиків для країни повернути Крим.

Росія хотіла б, щоб всі якомога скоріше забули про факт російської окупації Криму і де-факто змирилися з цим. Завдання Кримської платформи – постійно нагадувати міжнародній спільноті про цю проблему, і координувати наші зусилля та активність наших міжнародних партнерів в боротьбі проти російської окупації Криму (зокрема і через санкційний режим проти Росії), в реагуванні на політичні та правові наслідки російської окупації Криму, зокрема на порушення прав і свобод українців і кримських татар на окупованих територіях, на перетворення Криму у військову базу, на численні порушення міжнародного права у зв'язку з російською окупацією Криму.

Важливо Серпень – чорний місяць для Росії

Оскільки саме створення Кримської платформи та її міжнародна підтримка і запланована активність руйнують російську міжнародну стратегію по Криму, це викликає таку істерику Кремля.

Щось подібне треба було створити ще у 2014-2015 роках

На жаль, тоді дослухалися порад деяких західних партнерів, що, мовляв, по Криму нічого вже не зробиш, Росія категорично відмовляється обговорювати цю тему, тому краще зосередитися на переговорах по Донбасу.

І що? І по Донбасу не домовились (а ті домовленості, що тоді уклали, навряд можна виконати), і в боротьбі за Крим згаяли певний час. Але краще зробити трохи запізно, ніж ніколи. "Кримська платформа" успішно стартувала! В добру путь!