У інтерв'ю 24 Каналу литовська євродепутатка від Європейської Народної Партії (ЄНП) розповіла, чим таке мислення небезпечне.

Дивіться також Привид великої війни чи пусті слова? Чи введуть країни НАТО свої війська в Україну

Що сказала литовська євродепутатка про снаряди

Я не поділяю думок тих, хто закликає закупати снаряди лише в Євросоюзі. Це дуже небезпечне мислення: українці гинуть щодня на лінії фронту, і ми повинні це зробити сьогодні,
– заявила Раса Юкнявічене.

Вона припустила, що ще вчора вони повинні були закупити зброю, й особливо – снаряди у тих держав, які це мають.

"Звичайно, у Європарламенті ми незадоволені тим, що настільки повільно йде політика оборонної промисловості ЄС. Європейська промисловість повинна працювати швидше тому, що Росія вже перебудувала свою економіку на рейки війни", – пояснила політикиня.

Вона додала, що це диктатура та вона не знає, чим закінчиться ця економічна політика.

"Але все ж таки ми повинні бути швидшими й ми про це завжди говоримо, пишемо листи та ухвалюємо резолюції. Я думаю, що Єврокомісія та Євросоюз все це розуміє, але все відбувається повільно", – пояснила Юкнявічене.

Чехія знайшла снаряди для України

  • 17 лютого чеський президент Петр Павел заявив, що вони "знайшли" 800 000 снарядів, які можуть бути відправлені в Україну протягом декількох тижнів. Офіційна Прага закликала союзників їх швидко викупити.
  • 1 березня прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що вони підтримають чеську ініціативу щодо направлення до України 800 тисяч боєприпасів та виділять на це 250 мільйонів євро.
  • Згодом гендиректор з питань оборонної політики Міноборони Чехії Ян Їреш запевнив – перші снаряди ЗСУ вже можуть отримати невдовзі.