Відповідну думку під час візиту до Вашингтону озвучив генеральний директор з питань оборонної політики Міністерства оборони Чехії Ян Їреш.

Читайте також Прискорення постачання F-16: Рютте розкрив деталі обговорень між Україною та Нідерландами

Перші снаряди можуть надійти найближчими тижнями

За його словами, перша партія 155-міліметрових артилерійських снарядів може надійти до України найближчими тижнями. Мовиться про снаряди від низки країн Європи, покупку яких ініціювала Чехія.

За наявною інформацією, низка європейських країн здійснює покупку боєприпасів у "третіх країн". Ці держави долучилися до ініціативи, запущеної Чеською республікою напередодні. Правда, лише після прибуття снарядів до України розкриють інформацію щодо їхнього постачання.

Ініціатива Чехії – це один із способів "продемонструвати, що ми справді щось робимо, а не чекаємо, що станеться на Капітолії,
– наголосив Їреш.

Петр Павел і 800 тисяч снарядів для України

  • Нагадаймо, що президент Чехії Петр Павел зробив важливу заяву для України під час Мюнхенської конференції з безпеки. Він повідомив, що за кордоном його держава виявила близько 800 тисяч снарядів, які впродовж кількох тижнів можуть відправити нашим захисникам.
  • Тоді ж він виступив із закликом до європейських партнерів. Він вимагав від них фінансову підтримку, щоб придбати ці боєприпаси та доставити їх до України.
  • Звернімо увагу, що пропозицію Чехії на зустрічі у Парижі у понеділок, 26 лютого, обговорили європейські лідери. І вдалося знайти частину коштів на боєприпаси. До прикладу, Нідерланди погодилися на покупку внести 100 мільйонів євро.
  • Як зазначає уряд у Празі, попередньо погодилися посприяти покупці снарядів у Канаді та Данії. Також є ще низка інших держав, які вирішили залишитися анонімними у своїх пориваннях допомогти Україні зброєю.
  • Наостанок нагадаймо, що Петр Павел заявляв, що його державі вдалося знайти 500 тисяч снарядів 155-міліметрового калібру та 300 тисяч – 122-міліметрового. За його словами, їх можуть доставити до України за кілька тижнів, якщо знайдуть на це кошти.