Таку думку 24 Каналу озвучив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник. За його словами, Захід дуже наляканий ядерними погрозами від кремлівського диктатора Владіміра Путіна.

Дивіться також Контрольована війна: у що переросте ескалація між Ізраїлем та Іраном і як це вплине на Україну

Усі дуже обережні

Петро Черник пояснив, що якщо Польща зіб'є, наприклад, ракету Х-101 – це прямий факт вступу у війну. Треба буде негайно запускати четверту та п'яту статтю НАТО. На Заході до цього ніхто не готовий.

Іран на цю хвилину не має ядерної зброї. Гарантую вам на 100%, якби в них ця ядерна зброя була, ситуація мала б кардинально інший вигляд. А Путін шантажує ядерною зброєю. І де ця тонесенька ниточка, яка обірветься чи не обірветься, ніхто не знає. Тому всі дуже обережні,
– підкреслив він.

Військовий експерт зазначив, що такі побоювання – це частина менталітету. Однак Захід неймовірно допоміг Україні, без їхньої підтримки невідомо, як наша держава боролась би проти величезного російського війська.

"Я не вважаю, що в нас все погано. Я належу, напевно, до тієї породи українців, яка не розхитує ці емоційні гойдалки, то вліво – зрада, то вправо – перемога. Тому треба намагатися тримати золоту середину", – додав полковник запасу ЗСУ.

Ситуація в Ізраїлі: головне

  • Увечері 12 квітня ЗМІ повідомили, що Хезболла розпочала масований обстріл Ізраїлю. Для відбиття ворожих атак в Ізраїлі працювала система "Залізний купол".
  • Вже увечері 13 квітня з'явилася інформація про те, що Іран атакував Ізраїль. Спочатку іранці провели запуск безпілотників. А уже в ніч на 14 квітня були запущені ракети. ЦАХАЛ підрахував, що загалом по ізраїльській території Іран запустив 300 ракет та безпілотників. Атака була відбита, зокрема, силами партнерів Ізраїлю.
  • Аналітики пишуть, що в Україні існує невдоволення, що ефективний захист Ізраїлю від ракетних атак забезпечують США та союзники. А наша держава наразі сама відбиває російські обстріли.