Останні дні грудня нічим не здивували, бо суди винесли два скандальні рішення за справами співучасників відомих кривавих подій.

Читайте також: Який новорічний подарунок отримав Ахметов від оточення Порошенка

Спочатку, суд присудив умовний термін Юрію Крисіну – обвинуваченому в організації вбивства журналіста В’ячеслава Веремія під час Євромайдану. Упродовж судових слухань було доведено, що саме він зібрав, озброїв і привіз тоді тітушок в центр Києва. Сам же Крисін брав участь і в побитті журналіста, і він це визнав особисто. Втім, оскільки не він персонально натискав на спусковий гачок автомата, з якого вбили Веремія, а був лише організатором нападу, то суддя Олег Лінник, вирішив, що Крисіна можна випустити на волю під умовний термін.

Судове засідання у справі Юрія Крисіна

Ну, подумаєш, організатор злочину, не виконавець же. При чому, суддя Лінник був переведений до Києва з Донеччини, а в соціальних мережах він особливо не приховував своїх симпатій до "Антимайдану". За самим Крисіним, одразу почали вимальовуватися фігури впливових друзів з нинішньої влади, зокрема, скандального керівника Миколаївщини з БПП Олексія Савченка.

Тому весь цей час такому цінному кадру, як Крисін, регулярно прощалася судами і прокурорами участь в різноманітних найзухваліших злочинах. Вперше, після Майдану його заарештували в 2014 році. Тоді за підозрою у вбивстві журналіста, прокуратура заявила, що проситиме для Крисіна довічне ув’язнення.

Читайте також: У яких скандальних оборудках Курченка брав участь Порошенко

Але за якийсь час прокурори зглянулися на верховода тітушок і вже не заперечували проти звільнення того з-під варти. Незабаром Крисін разом зі своєю зграєю починає займатися рекетом на Київському залізничному вокзалі.

Його затримують повторно через стрілянину, яку він влаштував разом з поплічниками, нападаючи на власників столичних маршруток. Втім, ватажку тітушок дають лише три роки умовно, що сам Крисін, очевидно, сприймає як слабкість влади і вже за якийсь час бере участь в рейдерському захопленні мережі автозаправних станцій в Києві, де його вже втретє беруть під варту. Як ми бачимо, після нових резонансних звинувачень його знову відпускають на черговий умовний термін, попри те, що чоловік неодноразово порушував і умови звільнення, і такі дрібниці, як особисті зобов’язання і домашні арешти.

Бо попереду президентські вибори, а за ними – парламентські. І такі люди, як Крисін, можуть ще й як знадобитися владі. Адже він неодноразово вихвалявся, що може зібрати за лічені години зграю в три тисячі тітушок. Може, його послуги і не знадобляться. Але хто знає, як там ситуація складеться, краще хай буде під рукою, раптом стане в нагоді.

Читайте також: Як генпрокурор Луценко розважається з тими, кого мав би тягнути за ґрати

Так само може ще чимало прислужитися і начальник карного розшуку Києва Леонід Курята, якого суд нещодавно поновив на посаді. Хоча прокуратура підозрює його в причетності до загибелі п’ятьох поліцейських під час перестрілки рік тому в селі Княжичі під Києвом.

Курята особисто тоді планував спецоперацією, яка закінчилася масовим вбивством поліцейських служби охорони від дружнього вогню з боку спецпідрозділу МВС. Він, як було встановлено слідством, особисто дав команду на відкриття вогню спецпризначенцями по поліцейських-охоронцях, яких розстріляли впритул без шансів на порятунок.

І ось тепер, виявляється, Леонід Курята – невинний професіонал, який навіть не заарештований, і якому бюджет, тобто ми з вами, маємо виплатити ще й 100 тисяч гривень компенсації за вимушений прогул на час відсторонення з посади.

Тож бережіть себе в Новому році, бо сотні Крисіних і Курят по всій країні переконалися у власній безкарності і впевнилися у силі своїх високопоставлених покровителів. Вірте в себе і тримайтеся разом. Крім самих, вас більше нікому захистити.