За роки існування головного Закону України його багато разів переписували. Кожен президент намагався не дотримуватись Конституції, а переробити її під себе, щоб мати доступ до ресурсів країни та поступово збагачуватись.

Не Конституція винна, що люди так погано живуть, а винна влада, яка не дотримується її. Треба за допомогою Закону створити умови, які дозволять людині почувати себе достойно,
— вважає колишній Голова Верховної Ради Олександр Мороз.

Один з авторів Конституції Віктор Шишкін запевнив, що в Україні її не розглядають як Основний Закон, якого треба неухильно дотримуватись.

До прикладу в США, де конституція існує понад 200 років, її жодного разу не намагалися переписати. Натомість в Україні лише за 20 років це зробили тричі.

Читайте також: 20 років Конституції: 9 фактів з життя Основного Закону, про які варто знати

Вперше у 2004 році, коли послабили владу президента Ющенка й надали Верховній Раді право формувати уряд. Віктор Янукович у свою чергу змінив основний закон і повернув собі повноту влади. Сьогодні в Україні знову парламентсько-президентська форма правління.

Порошенко ще гірший, ніж Янукович. Тому що він в парламентській республіці поводиться як президент президентської республіки. Встановлює все під диктатуру президента, а це вже спотворення уяв про Конституцію,
— заявив Шишкін.

Конституція не є ідеальна, однак написана під українські реалії та менталітет. 20 років тому в законі закріпили основні засади державного ладу та права людини. Тому президентам потрібно не змінювати Конституцію, а просто жити за її нормами, вважають фахівці.