Народний контроль
Реформа МВС
– Ця реформа – сукупність багатьох дій. Ми голосували за створення нової поліції, але необхідно починати з люстрації – потрібно очистити правоохоронні органи від керівництва, яке скомпрометувало себе скандалами, корупцією, кумівством та "дахуванням".
Якби мені зараз сказали, що це все відбулося – то, певно, я з такою людиною живу у різних країнах. Цього не відбулося, бо влада не проявляє ні політичної волі, ні будь-якого бажання щось змінити.
Робота правоохоронних органів
– Я можу гарантувати, що на Троєщині потрібно змушувати міліціонерів виконувати свою роботу. В нас є така вулиця Електротехнічна, її знає весь Київ. Там стоять фури, які торгують оптовим товаром абсолютно незаконно з точки зору ведення бізнесу. Міліція займається поборами та "дахуванням". Я звернувся до керівника районної міліції – він заявив, що він не може цього розігнати.
Міліція приймає цю проблему з іншого боку: якщо вони приберуть ці машини – то не буде тих, хто буде давати їм хабарі.
– Тому поки люди, які сиділи багато років на керівних посадах в районах, міністерствах, містах залишаються на своїх місцях – ніяких реформ не буде.
У нас з'являться касти недоторканих: судді, менти, прокурори. Якщо когось з них зачепити – то його відправлять у відставку, а потім візьмуть на посаду радника.
– Я не впевнений, що в корпорації Roshen знайдеться така кількість людей, яких можна буде назначити на всі посади. В нас є проблема: як тільки хтось приходить до влади на Банковій – починають переважати покровительські настрої. Беруть тільки тих на ключові посади, хто був земляком, родичем або з ким разом працювали. Але мені здається, що професіональні якості повинні переважати над родинними стосунками.
Виборчий процес
– Європа вимагає провести конституційну реформу та змін у виборчому законодавстві. Я можу з упевненістю сказати, що ті зміни, які внесуть до виборчої системи не задовольнять Європу. Залишається два головних питання, які нам ставить Європа: чому відсутні самовисуванці і про дуже заплутану систему самих виборів на місцях.
Якщо мені запропонують брати участь у місцевих виборах Києва, я буду розглядати питання про балотування.
– Необхідно залишити можливість для самовисуванців, бо ми втратимо велику кількість активних людей, які готові йти у владу, аби реально змінювати країну. Якби не було мажоритарки, ми б не побачили багато знакових людей у парламентів.
Зміни до Конституції
– Зміни відбувається під жорстоким диктатом, їх змушують нас писати. Я вважаю, що ці зміни необхідно протестувати на фокус групах. Наприклад, на тих громадянах нашої країни, які зараз зі зброєю у раках захищають Україну, бо громадяни – це єдине джерело влади у цій країні.
Ситуація в зоні АТО
– Жодне життя не вартує того паперу, які нас змушують підписувати. Якщо ми бачимо, що бойовики ігнорують домовленості, то дотримуватись них з нашого боку – це дурниця.
Я зі злом слухаю новини про кількість поранених та загиблих солдат. Мене бісить, коли життя – це лише статистка, яку надає Міноборони в ефір.
– В моїй команді багато людей, які пройшли АТО. після повернення, їм не сподобалося те, що вони побачили. Вони зачасти повторюють одну фразу: "Поки ми там захищали Україну – тут люди заробляли".
Резолюція ПАРЄ
– Наша делегація працює синхронно, а не так, як парламент, де "лебідь, щука і рак". Довгі переговорити, дебати, офіційні заяви, правильні поправки, кулуарні переговори – привели до результатів, які ми маємо.