Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає "Інтерфакс".

Читайте також: Україна має ввести біометричний візовий режим з Росією, – Клімкін

У нас немає дипломатичних відносин з Росією за змістом: у нас немає послів, у нас дипломати не займаються якоюсь політичною чи іншою діяльністю. Наші дипломати просто допомагають українцям, в тому числі і політичним в'язням. Якщо ми приберемо тут ці консульства, то, звичайно, Росія закриє наші консульства там. Це буде означати, що ми не будемо мати доступу, щоб допомогти нашим громадянам,
– наголосив Клімкін.

Окрім того, дипломат зауважив, що на території Росії постійно перебувають майже 3 мільйони громадян України.

"Скажемо чесно, навіть під час війни у нас постійно перебуває в Росії майже 3 мільйони українців. Є політичні в'язні. Є постійні провокації проти українців. Тому ця присутність, консульська присутність, там сьогодні важлива", – зауважив він.

Також, глава МЗС запевнив, що Україна здатна контролювати діяльність російських дипломатів і адекватно реагувати на загрозу, яку вони можуть становити.

"Я вважаю, що російські дипломати займаються тут в основному діяльністю, яка властива спецслужбам. Саме тому ми нещодавно вислали таких нібито дипломатів. Те, що зараз ми здатні контролювати цю злочинну діяльність російських "дипломатів", – це 100%. Вони перебувають під пильним контролем і не можуть робити те, що робили в колишні часи, до 2014 року", – підсумував Клімкін.

Нагадаємо, раніше 24 Канал повідомляв, що глава МЗС України розповів, що на території Росії постійно перебуває близько 3 мільйонів українців. Проте, громадянам України в РФ може загрожувати небезпека.