Як розповів він під час брифінгу, рішення уряду про запровадження карантину є збалансованим.

До теми! По всій Україні ввели карантин через коронавірус

Ми аналізуємо щодня ситуацію в Європі та світі. Ми бачимо, як стрімко розвивається ситуацію в Італії, Німеччині, в інших розвинутих економіках, у країнах Азії. Не хочемо чекати, коли у нас почнеться параболічне зростання. Ми хочемо максимально захистити українців, хочемо захистити Україну та якомога легше пройти цей період,
– зауважив він.

Прем’єр підкреслив, згідно з прогнозами, до літа епідемія піде на спад. А у майбутньому мають з’явитися ліки від цієї недуги.

"Тому маємо пізніше допустити цей вірус на територію України та якомога м’якше розтягнути масове зараження", – зауважив очільник уряду.

За його словами, україснька влада використовує той досвід і ті практики, що є в тих країнах, які вже стикнулися з епідемією коронавірусу. Критично важливу роль грає відповідальність і самооорганізація населення.

Зверніть увагу! Карантин в Києві: яка кількість людей може зібратися без обмеження

Також Денис Шмигаль повідомив, що у майбутньому можуть обмежити пересування всередині України. Водночас він сподівається, що до таких кроків вдаватися не доведеться.

Зауважимо! Попри карантин, наразі українці можуть вільно пересуватися як по Україні, так і виїздити за кордон.

Карантин в Україні: коротко

  • Кабмін ухвалив рішення про запровадження карантину на загальнонаціональному рівні 11 березня.
  • До 1 червня уряд пропонує заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.
  • На три тижні – до 3 квітня – пропонують заборонити проведення масових культурних, спортивних та розважальних заходів ( де заплановано участь 200 та більше осіб), а також навчальний процес у школах, університетах і дитсадках.
  • Ця заборона не стосується заходів державної необхідності, як засідання Верховної та обласних рад.
  • Проведення спортивних заходів буде можливим з дозволу міжнародних організацій, але обов'язково без глядачів.
  • Також уряд вирішив закупити інфрачервоне обладнання для проведення скринінгу на відстані в Міжнародному аеропорті Бориспіль.

факти про коронавірус профілактика як не захворіти на коронавірус
Що треба знати про коронавірус / Інфографіка 24 каналу